Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. októbra 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Jo Nesbo má novinku. Polnočné slnko

BRATISLAVA 27. októbra 2015 (WBN/PR) – Polnočné slnko je príbeh o mužovi, ktorý zradil najväčšieho zločinca v nórskom Osle a teraz hľadá dokonalý úkryt. Nájde ho v zapadnutom kúte Nórska, ďaleko na severe, kde sa odvážia len losy. Minulosť nás však dobehne všade a nikdy nespí… medzi cudzincom a jeho osudom však stojí trúchliaca matka Lea a jej syn Knut…

Píšu sa 70-te roky. Ďaleký sever Nórska. Opustená dedina Ksund.
Jej obyvatelia sú laestadiáni, členovia náboženskej sekty, ktorá zväzuje ich životy prísnymi pravidlami.
Jedného dňa ich pokoj naruší cudzinec Ulf.

Tvrdí, že prišiel loviť vtáky. Pištoľ vo vrecku mu búchala do boku, priamo o kosť. Pod košeľou skrýval opasok s peniazmi.
Na lovca však nevyzerá, dokonca nemá ani pušku v ruke, či na ramene. Nikomu nechce prezradiť, že jedinou korisťou, ktorú tu chcú uloviť, je on sám. Zradil totiž Rybára, najväčšieho zločinca v Osle.
A tam ďaleko na severe, kde slnko nezapadá, hľadá dokonalý úkryt. Verí, že ho našiel. Veď kto už by išiel dobrovoľne do tej plochej, monotónnej pustatiny, čo sa podobá na Mars. Červená púšť. Neobývateľná a škaredá. Dokonalý úkryt, no nie?

Cudzinec netuší, na ktorej strane budú stáť miestni a či mu pomôžu zbaviť sa skutočného lovca. Medzi ním a jeho osudom stojí len ovdovená matka Lea a jej syn Kurt.

Polnočné slnko však nikdy nezapadá a Rybárovi muži sa blížia…

Veľká severská súťaž Po stopách Jo Nesboa na
www.severskekrimi.sk

Hrajte o hlavnú výhru Nórsko – Zlatý trojuholník, 8-dňový poznávací zájazd od BUBO Travel Agency. Vydajte sa po stopách Jo Nesba v krajine nádherných fjordov, najstrmších útesov a najmrazivejších ľadovcov. A k tomu ďalších 100 krimi a trilerov – každý týždeň až do začiatku januára 2016 10 výhercov, ktorí si vyberú knihu podľa svojho vkusu. Viac na www.severskekrimi.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

sq

K téme

Jo Nesbo: Žiarlivec a iné príbehy Jo Nesbo šokuje. Jeho Kráľovstvo vás naozaj prekvapí!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.