Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89174_grara 676x418.jpg
8. novembra 2018 Zaujímavosti od PRservis.skSITA Diskusia()

Je mikrovlnná rúra škodlivá aj v dnešnom storočí?

BRATISLAVA 8. novembra 2018 – Takmer každá domácnosť je dnes vybavená mikrovlnnou rúrou. Stala sa súčasťou nášho každodenného života, ale stále existuje množstvo otázok či je, alebo nie je zdraviu škodlivá.

V päťdesiatych sa náhodne zistilo, že mikrovlny -špeciálne elektromagnetické žiarenie – majú schopnosť ohrievať veci obsahujúce vodu. Spôsobilo to obrovský prevrat v oblasti ohrievania, rozmrazovania  a prípravy jedla.

Okrem nevhodnosti jej využitia pre zdravý životný štýl, existuje ešte druhá skupina, ktorá je ich odporcom kvôli vysokej spotrebe elektrickej energie  Vysoká spotreba energie vôbec ako argument neobstojí, zvlášť pri dnešných modeloch. Ak sa obávate zdravotných rizík z úniku mikrovlnného žiarenia, upokojíme vás. Mikrovlnka sa po otvorení dierok automaticky vypne a pri jej vypnutí sa v dnešných modeloch žiadne nebezpečné žiarenie v jej vnútri ani v jedle nenachádza.

Na čo si dávať pri výbere pozor?

Na začiatok je dôležité, aby ste si ujasnili, čo od mikrovlnnej rúry očakávate. Stačí vám ohrev jedla a jeho rozmrazovanie, alebo vyžadujete viac? Dnes je totiž bežné, že mikrovlnky disponujú funkciou gril, ale zoženiete aj multifunkčné modely, ktoré toho zvládnu oveľa viac, ako napríklad pečenie surovej pizze, koláčov, teplovzdušné pečenie, či varenie v pare.

Následne je treba zvážiť jej umiestnenie. Chcete voľne stojacu mikrovlnku, alebo zabudovateľnú priamo do kuchynskej linky? Pri umiestnení je treba myslieť aj na fakt, že mikrovlnka potrebuje dostatočný prísun vzduchu.

Následne treba zvážiť príkon a výkon mikrovlnky, čo ovplyvní jej spotrebu elektrickej energie. Dôležitým parametrom je aj hlučnosť mikrovlnnej rúry. Pri voľne stojacich modeloch sa neoplatí opomenúť ani jej dizajn.

Pri kúpe mikrovlnnej rúry je dobré popozerať rôzne recenzie a testy značiek i modelov. Jedná sa o spotrebič, ktorý kupujete predsa na niekoľko rokov a nechcete, aby ste svoje peniaze vyhodili len tak do „vzduchu.“ Veríme, že si vyberiete správne a budete dlhé roky spokojný.

K téme

Bohatá vianočná nádielka v PLANEO Elektro: Nakúpte a ste v hre o 1 000 darčekov Spoločnosť Huawei uvádza na trh mikrovlnné riešenie E-band na zvýšenie efektivity 5G

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.