Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
103653_pobocka_mototechna_aaa 676x503.jpg
29. februára 2024 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Jazdenkám sa darí aj v novom roku, AURES Holdings v januári prekonal predajný rekord

29.2.2024 – 7 951 predaných áut v januári je najlepší výsledok spoločnosti od roku 1992.

Sieť autocentier AAA AUTO, Mototechna a Auto Diskont, prevádzkovaná spoločnosťou AURES Holdings, predala v krajinách, kde pôsobí, v januári celkom 7 951 vozidiel. Je to o 9 % viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Ide o najlepší januárový predajný výsledok za celú 32-ročnú históriu spoločnosti. Po rekordnom roku 2023, kedy skupina predala bezmála 100-tisíc áut, ide o ďalšie potvrdenie pretrvávajúceho vysokého dopytu po ojazdených autách.

TOP 10 najpredávanejších vozidiel v sieti AAA AUTO a Mototechna v januári 2024

Česko
Poľsko
Slovensko

1.
Škoda Octavia
Opel Astra
Škoda Octavia

2.
Škoda Fabia
VW Golf
Škoda Fabia

3.
Škoda Superb
Kia Sportage
VW Golf

4.
VW Passat
Hyundai Tucson
Hyundai i30

5.
VW Golf
Ford Focus
VW Passat

6.
Hyundai i30
Opel Insignia
Kia Ceed

7.
Škoda Kodiaq
Nissan Qashqai
Škoda Superb

8.
Kia Ceed
Škoda Octavia
Hyundai Tucson

9.
Škoda Karoq
Renault Megane
Opel Astra

10.
WV Tiguan
Škoda Fabia
Kia Sportage

„Oproti minulému roku sme v januári predali viac vozidiel, na Slovensku, v Českej republike aj v Poľsku sme vlaňajší skvelý výsledok ešte prekonali. Počet 7 951 predaných vozidiel, s medziročným rastom takmer o desatinu, je najvyšší objem, aký sa nám v januári podarilo predať od vzniku spoločnosti v roku 1992 a určite nám tento rok pomôže prekonať psychologickú hranicu 100-tisíc predaných áut. Hlavná sezóna pritom bude štartovať až v marci,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva spoločnosti AURES Holdings, ktorá medzinárodnú sieť autocentier AAA AUTO, Mototechna a Auto Diskont prevádzkuje.

Za navýšením predajov vidí Karolína Topolová, okrem silného dopytu, aj neustále zlepšovanie kvality zákazníckeho servisu a rozvoj digitalizácie spoločnosti. „Darí sa nám stále zvyšovať hodnotu indexu zákazníckej skúsenosti NPS (Net Promoter Score) a v hodnotení jednotlivých autocentier vo vyhľadávači Google sme sa pri všetkých pobočkách v Česku už v priemere dostali nad hodnotu 4,5. Celkový objem zobchodovaných vozidiel sa zvyšuje aj vďaka rýchlemu postupu digitalizácie výkupných a predajných procesov v spoločnosti, vrátane využitia nástrojov strojového učenia a generatívnej umelej inteligencie,“ dodala.

Okrem vysokého dopytu a zvyšujúceho sa zákazníckeho komfortu spoločnosť vidí za svojím januárovým predajným úspechom aj pokračujúcu digitalizáciu interných procesov. „V poslednom roku sme venovali veľa úsilia využitiu generatívnej umelej inteligencie, ktorá nám pomáha ako v marketingu, tak aj v styku so zákazníkmi v našom Zákazníckom centre. Ďalšie zrýchlenie a zjednodušenie výkupu i predaja očakávame aj od teraz zavádzanej digitalizácie prevodov automobilov v Centrálnom registri vozidiel,“ zdôraznil nový co-CEO (spoločný generálny riaditeľ) AURES Holdings Petr Vaněček. Podľa Vanečka digitalizácia prevodov ušetrí jednotlivcom aj firmám každoročne státisíce eur, povedie k transparentnejšiemu procesu zmien vlastníctva áut a zníži množstvo problémov s nedokončenými zmenami. „Všetky tieto faktory pomôžu ešte zrýchliť obchodovanie na sekundárnom trhu,“ podotýka Petr Vaněček.

Informačný servis

K téme

Jazdenkám sa darilo aj vo februári, AURES aj vďaka tomu za posledných 12 mesiacov predal už 100-tisíc áut TAURIS potvrdil svoje líderstvo. Na Danubius Gastro získal najviac ocenení

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.