Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. marca 2013 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Jarná únava? Zriaďte si domáce wellness centrum

BRATISLAVA 28. marca – Trh s elektronikou ponúka množstvo prístrojov, s ktorými si môžete zriadiť takmer plnohodnotné domáce kúpele. Jednorazové investície sa vám pri pravidelnom používaní vrátia už do niekoľkých týždňov.

Vaňu s vírivkou ani saunu vám samozrejme žiaden domáci pomocník nenahradí. Po náročnom dni však dobre padne uvoľniť si svaly a chvíľu relaxovať v pohodlí domova. Ak sa v zamestnaní veľa pohybujete, oceníte masážny prístroj na chodidlá. „Niektoré typy, napríklad značky Beurer, poskytujú okrem vibračnej masáže aj magnetoterapiu a automaticky udržujú teplotu vody takú, akú si nastavíte,“ hovorí Erik Bednárik, manažér predaja bielej techniky Electro World.

Sedavé zamestnanie je veľkou záťažou na chrbát a šiju. Preto sú v súčasnosti veľmi obľúbené malé a skladné masážne strojčeky, ktorých obsluhu zvládne každý sám aj bez maséra. Pokročilejšie prístroje na masáž šije majú tvar cestovných vankúšov. „Sú vybavené špeciálnym masážnym mechanizmom, ktorý imituje ruky maséra,“ približuje Erik Bednárik. Masáž spolu s jemným ohrevom pôsobí upokojujúco a antistresovo. Ak ste zvyknutí chodiť na masáž krku a šije raz za týždeň, investícia do takéhoto prístroja sa vám vráti už po šiestich týždňoch, pričom relax si môžete dopriať kedykoľvek. Na našom trhu je osvedčená napríklad značka Homedics.

Ak patríte k zimomravým ľuďom, ktorým jarné lúče na zahriatie nestačia, za úvahu stoja vyhrievacie podložky a deky. Oproti starodávnym elektrickým vankúšom majú príjemný dizajn a viac nastaviteľných stupňov vyhrievania. Luxusnejšie vyhrievacie deky ponúkajú samostatne nastaviteľné zóny pre telo a nohy.

Nielen masáže, ale aj profesionálna domáca pedikúra sa pomaly stáva samozrejmosťou. „Niektoré prístroje využívajú takzvané zafírové brúsne nástavce, preto je zo začiatku potrebná dávka opatrnosti. S trochou praxe však dosiahnete výsledky porovnateľné s návštevou salóna. Cena prístroja sa pritom pohybuje okolo 40 eur.“ hovorí Erik Bednárik.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Ako prežiť veľkonočné sviatky v regióne Vysoké Tatry? Jarná susedská brigáda ako kedysi

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.