Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. augusta 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

IVRA: Stanovisko k návrhu novely o sociálnych službách MPSVaR

BRATISLAVA 13. augusta – Dňa 15. augusta 2013 sa o 9:30 vo veľkej zasadačke Domu novinárov, Župné námestie 7 v Bratislave uskutoční tlačová beseda Inštitútu pre výskum sociálno – ekonomických rizík a alternatív (IVRA) k návrhu novely zákona o sociálnych službách MPSVaR SR.
Inštitút pre výskum sociálno – ekonomických rizík a alternatív pripravil pripomienky k návrhu novely zákona o sociálnych službách z dielne MPSVaR. Týmto návrhom sa štát zbavuje podstatnej časti svojej zodpovednosti za
sociálne služby, ktoré sú službami vo verejnom záujme štátu. Zároveň sa zhoršuje už aj tak neúnosné postavenie prijímateľov sociálnych služieb a nerieši sa primerane financovanie sociálnych služieb. Realizáciou novely príde k privatizácii funkcií štátu tak, ako sa to udialo v zdravotníctve a dôchodkovom systéme. Novela namiesto sprehľadnenia a transparentnosti sociálnych služieb ponecháva nejednotný, diskriminačný systém, v ktorom sociálne odkázaní seniori a zdravotne ťažko postihnutí zostávajú na okraji záujmu tvorcov novely zákona o sociálnych službách. Návrh zákona nechráni ľudí odkázaných na sociálne služby, ale obhajuje záujmy zriaďovateľov a najmä neverejných poskytovateľov.

Za Inštitút pre výskum sociálno – ekonomických rizík a alternatív Martin Halás

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bl

K téme

IVRA: Hrozivá situácia starodôchodcov s príjmami pod hranicou chudoby IVRA: Systém valorizácie dôchodkov poškodzuje seniorov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.