Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. júna 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

IVRA: Príjem pod hranicou chudoby má 28% seniorov a ich počet rastie

BRATISLAVA 12. júna – Dňa 14. júna 2013 sa o 10 hod. vo veľkej zasadačke Domu Novinárov, Župné námestie 7 v Bratislave uskutoční tlačová beseda Inštitútu pre výskum sociálno – ekonomických rizík a alternatív (IVRA) k problematike chudoby seniorov.
Chudobou sú pritom ohrozované najmä niektoré špecifické sociálne skupiny obyvateľstva. Moderný pohľad na problematiku chudoby zdôrazňuje, že v súčasnosti sa mení konkrétna podoba a rozmer chudoby a že sa chudoba vyskytuje aj v najvyspelejších ekonomikách napriek mimoriadnemu úsiliu o jej vyriešenie. V zásade hovoríme o tzv. „novej chudobe“, ktorá je spojená s pozíciou jednotlivcov a sociálnych skupín na trhu práce (nezamestnaných, neúplne rodiny, skupiny znevýhodnené na trhu práce, pracujúcich za hladové mzdy). Druhá skupina je tzv. „stará chudoba“. Táto býva spojená najmä s vplyvom životných cyklov jednotlivca a sociálnych skupín na neschopnosť pracovať a postarať sa o seba (seniori, chorí, ZŤP, osamelé matky a pod.) Obe tieto skupiny tzv. „nových a starých chudobných“ rovnako ako aj sociálne skupiny v rámci nich majú svoje špecifiká.
IVRA pripravila analýzu chudoby v segmente seniorov, v ktorej je aktuálne na a pod hranicou chudoby ohrozených 27,94% seniorov.
Inštitút pre výskum sociálno – ekonomických rizík a alternatív (IVRA) sa venuje analytickej a výskumnej činnosti, pripomienkovaniu a navrhovaniu legislatívnych úprav zákonov v sociálnej oblasti.

Martin Halás za Inštitút pre výskum sociálno – ekonomických rizík a alternatív

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

IVRA: Hrozivá situácia starodôchodcov s príjmami pod hranicou chudoby IVRA: Systém valorizácie dôchodkov poškodzuje seniorov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.