Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. júna 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

IVRA: Pod hranicou chudoby je až 76% zdravotne ťažko postihnutých

BRATISLAVA 20. júna – Dňa 21. 6. 2013 sa o 10 hod. v malej zasadačke Domu Novinárov, Župné námestie 7 v Bratislave uskutoční tlačová beseda Inštitútu pre výskum sociálno – ekonomických rizík a alternatív (IVRA) k problematike chudoby zdravotne ťažko postihnutých osôb.
Inštitút pre výskum sociálno – ekonomických rizík a alternatív pripravil analýzu chudoby v segmente zdravotne ťažko postihnutých, v ktorej je aktuálne na a pod hranicou chudoby ohrozených až 76% zdravotne ťažko postihnutých. Ľudia so zdravotným postihnutím sú pritom znevýhodnení v dvoch smeroch v porovnaní so zdravou populáciou. Majú nižší príjem, pretože majú menšiu šancu zamestnať sa, alebo pracujú v povolaniach s nižším príjmom, napr. chránené dielne, resp. žijú len z invalidného dôchodku. Zároveň kvôli svojim špeciálnym potrebám majú vyššie životné náklady. Skutočná chudoba medzi zdravotne ťažko postihnutými je ovplyvňovaná aj týmito dodatočnými nákladmi, ktoré zdraví občania nemajú.
Inštitút pre výskum sociálno – ekonomických rizík a alternatív (IVRA) sa venuje analytickej a výskumnej činnosti, pripomienkovaniu a navrhovaniu legislatívnych úprav zákonov v sociálnej oblasti.

Za Inštitút pre výskum sociálno – ekonomických rizík a alternatív Martin Halás

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

IVRA: Hrozivá situácia starodôchodcov s príjmami pod hranicou chudoby IVRA: Systém valorizácie dôchodkov poškodzuje seniorov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.