Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. júla 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

IVRA: Po odchode do dôchodku hrozí chudoba

BRATISLAVA 9. júla – Dňa 12.7.2013 sa o 10 hod. vo veľkej zasadačke Domu Novinárov, Župné námestie 7 v Bratislave uskutoční tlačová beseda Inštitútu pre výskum sociálno-ekonomických rizík a alternatív (IVRA) k problematike nízkych miezd zamestnaných žien a mužov, ktorých dôsledkom je hrozba dôchodkov pod hranicou chudoby.
Inštitút pre výskum sociálno – ekonomických rizík a alternatív pripravil analýzu nízkych miezd zamestnaných žien a mužov a ich dopadov na ohrozenie chudobou. Pomer medzi priemernou mzdou a priemerným dôchodkom v národnom hospodárstve ukazuje na otvárajúce sa nožnice v neprospech stále nižších dôchodkov, pri ktorých je už v súčasnosti viac ako 28 percent dôchodkov seniorov pod hranicou chudoby. Za vyše 20 rokov sa tento nepomer medzi dôchodkami a mzdami zväčšil o 8 percent, čo zakladá ďalší negatívny trend vývoja bez prijatia opatrení najmä na zvyšovanie nízkych miezd. IVRA poukazuje na to, že práve nízke mzdy generujú do budúcnosti ďalšie dôchodky pod hranicou chudoby. Do budúcnosti je takto ohrozených chudobou približne 50 percent z celkového počtu 2,313 mil. v súčasnosti zamestnaných z toho skoro 60 percent žien a 40 percent mužov.

Za Inštitút pre výskum sociálno – ekonomických rizík a alternatív Martin Halás

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

IVRA: Hrozivá situácia starodôchodcov s príjmami pod hranicou chudoby IVRA: Systém valorizácie dôchodkov poškodzuje seniorov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.