Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. novembra 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

ITAPA 2015 – No Borders – Praktické informácie pre médiá

BRATISLAVA 2. novembra –

Čo by ste si EŠTE nemali nechať ujsť:
– ďalšie ťaháky kongresu, ktoré môžu byť pre vaše médiá zaujímavé po obsahovej alebo vizuálnej stránke:

3. novembra

*Až 39 rôznych žiadostí môžu v súčasnosti vybaviť občania pohodlne cez internet bez toho, aby navštívili Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (napr. o žiadosť o príspevok na dieťa či opatrovanie, sirotský dôchodok, náhradné výživné, pomoc v hmotnej núdzi, atď.). Koľko občanov už túto formu komunikácie s úradmi využilo a ako sa projekt osvedčil v praxi? Aj na to odpovie Jozef Snopko z MPSVaR SR v prednáške Elektronické služby MPSVaR v paneli eGovernment cca o 11.40 h.
*Nadšenci technických noviniek, pozor! Kto z vás ešte nemal možnosť vidieť mobilnú aplikáciu City Monitor na Apple Watch, teraz má jedinečnú príležitosť. Vďaka tejto „apke” komunikujú samosprávy miest a obcí s obyvateľmi jednoduchšie a rýchlejšie. Ako môže aplikácia zatraktívniť, skrášliť a zveľadiť život v mestách a obciach? Odpoveď dostanete na prednáške o City Monitor-e cca. o 14.00 h v paneli Nové technológie, ako aj v stánku spoločnosti QBSW.
*Staňte sa hľadačmi zlata, vzácnych kovov, odhaľte zloženie podzemnej vody, preskúmajte znečistenie ornej pôdy a zistite, či váš dom neohrozuje zosuv pôdy. Všetky geologické dáta zo slovenského podzemia dnes už nájdete na digitálnom mapovom portáli, ktorý vo svojej prezentácii v bloku Úspešné projekty cca o 15.10 h predstaví Štefan Káčer zo Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra.

4. novembra

*Estónsko je síce rozlohou malá, ale elektronickou verejnou administratívou veľká krajina. Zasieťované elektronické systémy sú pre Estóncov veľkou výhrou, no na druhej strane predstavujú obrovské riziko. Dejan Cvetkovič zo spoločnosti MICROSOFT CEE vo svojej prednáške cca o 10.00 h odhalí zákulisie kybervojny medzi Estónskom a Ruskom a prezradí aj to, ako sa podarilo uchrániť Gov data pred hroziacou pohromou?

*Jedno programové obdobie sa končí a druhé sa reálne začína. Ako ho čo najlepšie využiť? Aké sú rozdiely medzi projektami minulého a nového “OPIS”? Aj to sa dozviete počas panela prednášok na tému Ako najlepšie využiť nové programové obdobie v čase od 13.45 h pod taktovkou Milan Ištvána z občianskeho združenia Partnerstvá pre prosperitu.

Akreditácia

Milí novinári, ešte dnes máte možnosť akreditovať sa na kongres cez webovú stránku www.itapa.sk. Iba tak vám budeme môcť zabezpečiť dostatok materiálov a kongresový cattering. Na akékoľvek ďalšie otázky vám radi odpovieme na media@itapa.sk alebo volajte na 0915/ 828 385 či 0948/ 306 893.

Tešíme sa na stretnutie s Vami na medzinárodnom kongrese ITAPA 2015
už 3. novembra o 8.30 hod v Hoteli Crowne Plaza v Bratislave.

Organizačný tím ITAPA

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Vládna špička na ITAPA: Dezinformácie sú verejný nepriateľ číslo 1. Počas koronakrízy nabrali na sile, musíme začať konať Štát dokáže napredovať podobne ako firma. Len musí zaviesť inovácie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.