Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. októbra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

INVESTOVANIE: Správcovské spoločnosti dosiahli zisk 9,5 mil. eur

BRATISLAVA 25. októbra (SITA) – Správcovské spoločnosti dosiahli ku koncu júna tohto roka zisk 9,5 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z údajov Národnej banky Slovenska (NBS), v medziročnom porovnaní je to pokles o 30 %. Tento pokles bol plošný naprieč celým sektorom. Dôvodom zhoršeného hospodárenia boli podľa centrálnej banky nižšie výnosy z poplatkov a provízií, spolu s miernym nárastom prevádzkových nákladov.
Celkový objem prostriedkov v kolektívnom investovaní na Slovensku v prvom polroku poklesol. Podpísali sa pod to podľa centrálnej banky v plnej miere tuzemské podielové fondy. Podobne ako počas roka 2015 aj v prvej polovici tohto roka pokračovali tuzemské dlhopisové fondy v režime redemácií (vyplatenie podielov – pozn. red.). Záporné čisté predaje v tejto kategórii dosiahli takmer štvrť miliardy eur, pričom väčšina z nich sa vzťahovala na domácnosti. Negatívnu bilanciu predajov, avšak v oveľa menšej hodnote, dosiahli okrem toho už len podielové fondy peňažného trhu.
Na opačnej strane spektra dopytu sa nachádzali realitné podielové fondy, tesne nasledované zmiešanými s čistými predajmi vo výške okolo 50 mil. eur. Zmiešané podielové fondy sa tak dostali na čelo rebríčka kategórií podľa hodnoty aktív, keď preskočili dovtedy vedúce dlhopisové fondy. Prílev nových zdrojov potiahol aj nárast čistej hodnoty aktív vo fondoch alternatívnych investícií. Mierne kladné čisté predaje bolo možné pozorovať aj pri akciových podielových fondoch, ale tie boli prevážené poklesom cien akcií a čistá hodnota aktív tak poklesla.

br;qq

K téme

Broker pool Finportal dosiahol v pandemickom roku obrat 25 miliónov eur Dôchodkové a investičné spoločnosti AXA sa premenovali na UNIQA

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.