Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. apríla 2020 EkonomikaKomodity od PRservis.skSITA Diskusia()

INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond vstupuje na slovenský trh investícií

1.4.2020 – INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond (ďalej len „fond“), ktorý je tretím najväčším retailovým realitným fondom v Českej republike, rozširuje svoje pôsobenie a mieri aj na slovenský finančný trh. Fond investuje do kvalitných komerčných nehnuteľností, ktoré sú dlhodobo prenajaté bonitným nájomcom. Príjmy z prenájmov nehnuteľností prinášajú stabilné výnosy vo forme nájmov.

Fond, ktorého správcom a administrátorom je INVESTIKA, investiční společnost, a.s., vstúpil na český trh v roku 2015 a svojím zameraním sa radí medzi konzervatívne investície. Ročné výnosy fondu za posledné štyri kalendárne roky stabilne presiahli hranicu 5 %. Majetok fondu prekročil ku koncu februára 2020 5,9 mld. Kč (viac než 230 mil. eur) a počet investorov do fondu presiahol 35-tisíc. Fond je určený širokej verejnosti a je možné doň investovať v českých korunách aj eurách.

Fond vlastní, prostredníctvom realitných spoločností, v Českej republike celkovo 23 nehnuteľností a plánuje rozširovať svoje portfólio nehnuteľností aj na území Slovenska, kde momentálne aktívne vyhľadáva investičné príležitosti.

„V oblasti investícií vidíme z pohľadu fondu na slovenskom trhu veľký potenciál. Výnosy z komerčných nehnuteľností sú aktuálne vyššie než v Česku a financovanie v eurách je lacnejšie,“ okomentoval vstup na slovenský trh Milan Růžička, podpredseda predstavenstva INVESTIKA, investiční společnosti, a.s. „Aktuálna ponuka retailových realitných fondov je na slovenskom trhu obmedzená, a preto ponukou investície do nášho realitného fondu chceme dať investorom zaujímavú príležitosť na diverzifikáciu ich investičného portfólia,“ dodal Milan Růžička.

Fond bude distribuovaný na Slovensku prostredníctvom profesionálnych externých partnerov. Prvým distribútorom fondu na Slovensku je spoločnosť Broker Consulting, a.s.

Táto tlačová správa je reklamným dokumentom v zmysle príslušných právnych predpisov.

Informačný servis

K téme

COOP Jednota otvára prvú automatizovanú predajňu na Slovensku COOP Jednota získala Cenu Hermes Komunikátor roka 2023 za najrýchlejší zálohový automat

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Komodity

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.