Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89209_jadeity mix sirka logo 676x371.jpg
13. novembra 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Investícia do šperku? Ojedinelosť sa vypláca

BRATISLAVA 13. novembra 2018 – Investičné šperky sa v súčasnosti tešia čoraz väčšej obľube a mnohí kupujúci si ich nechávajú vyrábať na zákazku. Obzvlášť, ak sa jedná o unikátne šperky zo vzácnych a ťažko dostupných surovín. Tie môžu totiž výrazne ovplyvniť hodnotu šperku a následne výnos z investície.

Svetová rarita

Príkladom vzácnych investičných klenotov môžu byť diamantové šperky s jadeitmi v ojedinelej levanduľovej farbe. Jadeity sú ťažené predovšetkým v Ázii, najčastejšie v Barme, Bangladéši, Číne alebo Japonsku. Preto ich nie je také ľahké získať. Navyše, väčšina nájdených jadeitov má zelenú farbu. Zriedkavé levanduľové sfarbenie tak pridáva na ich vzácnosti. „Jadeit je známy predovšetkým svojou sviežou zelenou farbou. Vyskytuje sa ale tiež v červenej, oranžovej, žltej, hnedej, čiernej, alebo práve unikátnej levanduľovej farbe,“ približuje Alojz Ryšavý, klenotník a majiteľ klenotníctva ALO diamonds.

Obľuba investičných šperkov stúpa

V posledných rokoch citeľne rastie záujem Slovákov o investičné šperky, ktoré slúžia ako dlhodobý prostriedok pre uloženie a zhodnotenie voľných finančných prostriedkov. Na prvom mieste, medzi najčastejšie vyhľadávanými drahými kameňmi v investičných klenotoch, sú s veľkým náskokom prírodne bezfarebné (biele) a farebné diamanty. Po nich nasledujú zafíry, smaragdy, rubíny a tanzanity. „Investičný šperk môže obsahovať takmer akékoľvek drahokamy či polodrahokamami väčších rozmerov pod podmienkou, že majú nadpriemernú kvalitu alebo veľmi vzácny farebný odtieň. Príkladom môže byť klenot so spomínanými levanduľovými jadeitmi,“ uzatvára Alojz Ryšavý.

K téme

Revolúcia v mestkej doprave, cargo elektrobicykle zmenia život v meste k lepšiemu 365.bank emituje ďalší balík MREL dlhopisov. Historicky prvýkrát budú určené pre retailových investorov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.