Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. októbra 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Informatizácia nemá strašiť, ale pomáhať

BRATISLAVA 1. októbra – Už len 5 dní zostáva na prihlásenie projektov do súťaže Cena ITAPA 2014. Cena je akýmsi slovenským Oscarom pre IT služby, ktoré odstraňujú byrokraciu, zjednodušujú a zrýchľujú kontakt občana s úradmi, modernizujú vzdelávanie alebo pomáhajú nemocniciam zrýchľovať diagnostiku pacientov.

Novinka
Do objavovania nových IT riešení užitočných pre ľudí sa tento rok zapojí aj Rádio Slovensko a jeho poslucháči. Najpočúvanejší verejný rozhlas predstaví 5 vybraných projektov a poslucháči si hlasovaním zvolia najlepší. „Aj vďaka vysielaniu Rádia Slovensko bude mať verejnosť lepší prehľad o nových digitálnych službách, ktoré nám uľahčujú život”, hovorí riaditeľka Informačných programových služieb Rádia Slovensko Ľubica Hamarová. Cenu Rádia Slovensko si víťaz preberie 11. novembra počas Medzinárodného kongresu ITAPA, ktorý je top udalosťou roka v oblasti informatizácie spoločnosti.

Príďte sa „pobiť” o Cenu ITAPA
Prístup k vlastnej zdravotnej karte cez aplikáciu na mobile, ale aj blesková on-line previerka vodiča počas cestnej kontroly. To sú projekty, ktoré výrazne zlepšili náš život a získali Cenu ITAPA minulý rok. „Aj tento rok stačí mať projekt, ktorý originálnym spôsobom využíva digitálne technológie a ponúka občanom lepší prístup k verejným službám,” avizuje riaditeľ ITAPA Michal Ivantyšyn. Prihlásiť ho treba do 6. októbra na www.itapa.sk.

Prestaňme informatizáciou strašiť!
Za týmto odstrašujúcim slovom, sa skrýva mnoho užitočných a zmysluplných aktivít z oblasti IT. Informatizácia sme my všetci, ktorí chceme od štátu rýchlejšie, lacnejšie a lepšie služby ako doteraz. Chceme lepšie školy, zdravotnú starostlivosť, viac informácií o tom, ako štát hospodári s našimi daňami. Informatizovaný znamená lepšie

Medzinárodný kongres ITAPA je vrcholnou platformou podujatí na Slovensku v oblasti eGovernmentu. Minulý rok kongres privítal 600 delegátov a 130 spíkrov z viac ako 10 krajín celého sveta. Zaregistrovať na kongres sa môžete do 17.októbra s 20% zľavou na stránke www.itapa.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ako ovplyvnila pandémia informatizáciu Slovenska? Remišová na ITAPA 2020: Teraz nastal čas meniť budúcnosť Slovenska

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.