Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. augusta 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM Watson získa schopnosť vidieť

BRATISLAVA 14. augusta – Spoločnosť IBM oznámila, že spojením doterajších schopností v oblasti pokročilej obrazovej analytiky, s obrazovou diagnostikou firmy Merge Healthcare Incorporated získa systém Watson schopnosť „vidieť”. IBM plánuje kúpiť spoločnosť Merge, lídra v poskytovaní obrazovej diagnostiky a tvorbe lekárskych systémov určených na zlepšenie kvality, a efektívnosti zdravotnej starostlivosti. Pripravovaná akvizícia povedie k zvýšeniu kvality obrazovej diagnostiky, ktorá lekárom umožní robiť lepšie rozhodnutia pri starostlivosti o pacientov.

Technológiu spoločnosti Merge používa viac ako 7 500 zdravotníckych zariadení v Spojených štátoch amerických, väčšina popredných celosvetových inštitúcií pôsobiacich v lekárskom výskume, ako aj farmaceutické firmy, na správu rastúceho množstva lekárskych snímkov. Cieľom je, aby tieto organizácie mohli používať Watson Health Cloud na získanie nových poznatkov na základe využitia všetkých súčasných aj minulých lekárskych snímkov pacientov, elektronických zdravotných záznamov, či monitorovacích zdravotníckych náramkov.

Podľa podmienok transakcie by akcionári spoločnosti Merge mali dostať spolu jednu miliardu dolárov. Predpokladá sa, že k uzatvoreniu transakcie dôjde v poslednom kvartáli tohto roka. Ide už v v poradí o tretiu a zatiaľ najväčšiu akvizíciu spoločnosti IBM od aprílového uvedenia platformy Watson Health na trh.

„Zdravotná starostlivosť bude jednou z najviac rastúcich oblastí podnikania IBM počas nasledujúcich 10 rokov, čo je aj dôvodom, prečo robíme dôležité investície na rozbehnutie transformácie tohto odvetvia, aby sme mohli našim zákazníkom sprostredkovať vyššiu kvalitu zdravotnej starostlivosti. Ako jednoznačný líder v poskytovaní riešení v oblasti zdravotnej starostlivosti je Merge obrovským prínosom pre platformu Watson Health,” hovorí John Kelly, senior viceprezident pre IBM Research. „Tým, že technológia Watson získa „oči” na obrazovú diagnostiku, otvárajú sa odvetviu zdravotníctva úplne nové možnosti smerom do budúcnosti.”

Watson sa naučí „vidieť” lekárske snímky
Plánovaná akvizícia podporuje stratégiu IBM, ktorou je pridanie bohatej obrazovej analytiky k platforme Watson Health – v podstate posunie technológiu Watson za prirodzený jazyk a dá jej schopnosť „vidieť.” Obrazová diagnostika je najväčším a najrýchlejšie rastúcim zdrojom údajov v odvetví zdravotnej starostlivosti. Výskumníci spoločnosti IBM predpokladajú, že dnes predstavuje najmenej 90 percent všetkých zdravotníckych údajov, ale zároveň predstavuje výzvy, ktoré treba riešiť, pretože:

• Množstvo lekárskych snímkov môže zavaliť aj najsofistikovanejších špecialistov – rádiológovia na niektorých pohotovostiach sa denne stretávajú aj so 100,000 snímkami.

• Nástroje, ktoré by pomohli klinickým lekárom vyťažiť poznatky z obrazovej diagnostiky ostávajú veľmi limitované, pretože si vyžadujú množstvo analýz, ktoré musia byť v súčasnosti robené manuálne.

VIDEO: Watson to Gain Ability to „See”
https://www.youtube.com/watch?v=7h42b92I4bM

Viac informácií nájdete na:
https://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/47435.wss

Obrázky k téme nájdete na:
https://www.flickr.com/photos/ibm_media/20314030256

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.