Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. februára 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM vytvorila nový rekord v prenose Big Data

BRATISLAVA 28. februára – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) dosiahla technologický pokrok, vďaka ktorému bude možné zvýšiť rýchlosť internetu na 200 až 400 gigabajtov za sekundu aj pri nízkych nárokoch na energiu.

Zrýchlenie prenosu dát umožňuje zariadenie, ktoré sa môže využívať na zdokonalenie prenosu tzv. veľkých dát medzi cloudom a dátovými centrami. Rýchlosť prenosu veľkých dát pritom môže byť v porovnaní so súčasnou technológiou až štvornásobná. Pri novej rekordnej rýchlosti bude stiahnutie 160 gigabajtov dát – čo zodpovedá dvojhodinovému filmu v ultravysokom rozlíšení 4K, alebo 40 tisíc piesňam – trvať len niekoľko sekúnd.

I keď je najnovšia technológia na prenos veľkých dát zatiaľ k dispozícii len vo forme laboratórneho prototypu, licenciu na jej predchádzajúci variant si už zakúpila spoločnosť Semtech Corp., popredný dodávateľ polovodičov pre analógový a zmiešaný signál. Spoločnosť Semtech pomocou tejto technológie vyvíja pokročilé komunikačné platformy, ktoré sa predstavia na trhu v priebehu tohto roka.

Keďže objem internetovej prevádzky a veľkých dát exponenciálne rastie, budúce sieťové normy musia podporovať rýchlejší prenos dát. Zatiaľ čo v roku 1992 sa na sieti prenieslo denne v priemere 100 gigabajtov dát, dnes sú to dva exabajty. Došlo teda k 20 miliónovému znásobeniu prevádzky.

Viac informácií nájdete Tu.
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/43171.wss

Fotografie k téme nájdete Tu.
http://www.flickr.com/photos/ibm_research_zurich/sets/72157640255841813/

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.