Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. januára 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM vytvára novú Watson divíziu

BRATISLAVA 10. januára – Spoločnosť IBM oznámila, že vytvorí IBM Watson Group, ktorej cieľom bude rozvoj a preniknutie kognitívnych inovácií spojených so superpočítačom Watson do komerčnej sféry. IBM sa týmto krokom rozhodla pre urýchlenie presadenia sa novej triedy softvéru, služieb a aplikácií, ktoré budú čerpať z poznatkov a schopností superpočítača Watson v oblasti analýzy prirodzeného jazyka, s využitím veľkého objemu dát, tzv. Big Data.

IBM investuje do Watson Group, ktorá sa zameriava na výskum a vývoj kognitívnych aplikácií v cloude, ako aj ich využitie v komerčnom prostredí, viac ako miliardu dolárov. Z toho 100 miliónov dolárov je určených na rozvoj joint-venture projektov, ktoré budú podporovať vývoj softvérových aplikácií v cloude, s využitím schopností superpočítača Watson.

IBM Watson Group bude tvoriť okolo dvetisíc špičkových odborníkov. Ich cieľom bude navrhovať a vyvíjať nové technológie postavené na kognitívnych inováciách superpočítača Watson v oblasti zdravotníctva, maloobchodu, cestovného ruchu a telekomunikácií a bude sa starať o ich rýchle uvedenie na trh. Viesť ju bude Mike Rodin, ktorý naposledy pôsobil ako senior viceprezident IBM Software Solutions Group.

„IBM zmenila superpočítač Watson z víťaza súťaže Jeopardy! a stále viac ho zapája do riešenia problémov v komerčnej sfére. Watson je jednou z najvýznamnejších inovácií vo viac ako storočnej histórii IBM, o ktorú sa chceme podeliť s celým svetom. Vďaka investíciám do superpočítača Watson sa snažíme preniknúť na nové trhy, osloviť nových zákazníkov a prispieť k transformácií v jednotlivých odvetviach a profesiách,“ povedal senior viceprezident IBM Watson Group Mike Rodin.

Superpočítač Watson je takmer tri roky po svojom triumfe v televíznej relácii Jeopardy! viac tvorcom inovácií, ako vášnivým hráčom. Softvéroví vývojári po celom svete môžu dnes superpočítač Watson využívať pri tvorbe aplikácií na báze cloudu. Watson je 24 krát rýchlejší, je oveľa „múdrejší“, jeho výkon sa zlepšil o 2400 percent a je o 90 percent menší.

Viac informácií nájdete Tu.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Využitie a prínosy aplikácie PlanRadar na príklade spoločnosti HB Reavis Využitie a prínosy aplikácie PlanRadar na príklade spoločnosti HR Reavis

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.