Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM urýchľuje poznatky v oblasti Big Data

BRATISLAVA 14. novembra – Nové laboratórium IBM zjednocuje dáta, odborné znalosti a analytické nástroje, ktoré povedú k efektívnejšiemu využitiu veľkých objemov dát, Big Data v jednotlivých odvetviach vrátane maloobchodu, medicíny a financií. Spoločnosť IBM vytvorila špeciálne laboratórium, tzv. Accelerated Discovery Lab, v ktorom budú jej výskumní pracovníci riešiť úlohy zamerané na odhaľovanie doteraz neznámych vzťahov medzi rôznorodými súbormi dát. Tie by mali prispieť k podrobnejšiemu preskúmaniu dát pochádzajúcich z rôznych zdrojov a vytvoreniu špeciálnych výskumných tímov zaoberajúcich sa napríklad textovou analytikou či možnosťami spracovania prirodzeného jazyka na základe výsledkov výskumu superpočítača Watson.

Výkonná hardvérová a softvérová infraštruktúra, ako aj rozsiahle skúsenosti v Big Data umožňujú IBM efektívne skrátiť čas na dosiahnutie výsledkov, ktoré budú môcť podniky a inštitúcie použiť pri riešení reálnych problémov v oblasti biznisu. Nové znalosti v oblasti tzv. veľkého objemu dát – Big Data by mali napomôcť aj pri vývoji nových liekov.

V súčasnosti trvá vývoj nového lieku od začiatku po jeho sériovú výrobu v priemere 12 až 15 rokov, pričom 90 percent výskumu nekončí úspechom v podobe nového lieku. V oblasti vývoja nových liekov sa ročne preinvestujú miliardy dolárov. Nové špeciálne laboratórium IBM zamerané na Big Data umožní urýchlenie tohto výskumu, na základe analýzy množstva publikovaných vedeckých prác, a v krátkom čase dovolí výskumným pracovníkom využiť nečakané väzby a doteraz nepoznané súvislosť medzi jednotlivými látkami, čo môže viesť k ďalším inováciám v oblasti farmácie a ďalšiemu urýchleniu vývoja nových liekov.

V oblasti sociálnej analytiky nové laboratórium IBM nájde uplatnenie pri analýze terabajtov dát, ktoré sú už dnes schopní obchodníci zhromaždiť o svojich potenciálnych zákazníkoch, pričom im umožní lepšie pochopiť správanie a potreby klientov. IBM Accelerated Disocvery Lab pritom nebude skúmať potenciálnych zákazníkov na základe demografických údajov, ale podľa ich personálneho rebríčka hodnôt a potrieb. Big Data tak pomôžu firmám lepšie pochopiť svojich zákazníkov na základe informácií zozbieraných na sociálnych sieťach a pomôžu zadefinovať nový prístup k zákazníkom v oblasti marketingu. Obchodníci budú potom schopní lepšie identifikovať jednotlivé segmenty svojich zákazníkov, ako aj vzorce ich nákupného správania.

Viac informácií nájdete Tu:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/42169.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.