Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. apríla 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM spúšťa nový softvér na boj s finančnými podvodmi

BRATISLAVA 4. apríla (WBN/PR) – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) predstavila nový softvér a služby, ktoré pomôžu firmám a organizáciám využívať Big Data a analytické nástroje na obmedzenie podvodov a finančnej trestnej činnosti, ktoré každoročne spôsobujú straty vo výške až 3,5 bilióna dolárov. Sofistikované postupy v podnikaní a analytické nástroje umožnia zákazníkom pozrieť sa na danú oblasť zo všetkých strán, a lepšie chrániť hodnotu svojich značiek.

IBM tiež predstavila iniciatívu „Inteligentnejší boj proti podvodom – Smarter counter fraud“. Táto iniciatíva vychádza z praktických skúseností a inovácií vyše 500 špičkových odborníkov na podvody a využíva 290 výskumných patentov, zameraných na prevenciu proti podvodom. IBM od roku 2005 investovala do oblasti Big Data, tzv. veľkých dát a analytických nástrojov spolu už 24 miliárd dolárov. Nová generácia zločincov využíva digitálne kanály – mobilné zariadenia, sociálne siete a cloudové platformy na odhalenia slabých a zraniteľných miest v systéme. Intenzita hrozieb pritom narastá. Napríklad zdravotníctvo v Spojených štátoch amerických príde ročne kvôli podvodom až o 650 miliónov dolárov.

IBM preto ponúka nový softvér, ktorý podnikom a organizáciám poskytne lepší prehľad, a umožní im byť proaktívnejšími, v boji proti podvodom. Nový softvér v sebe zahŕňa aj schopnosť zhromaždiť veľké objemy dát z množstva interných a externých zdrojov – vrátane mobilných aplikácií, sociálnych sietí a online kanálov – ako aj možnosť aplikovať vyspelé analytické nástroje, ktoré neustále monitorujú náznaky podozrivých aktivít.

Nové riešenia obsahujú aj pokročilé analytické nástroje, ktoré dokážu odhaliť aj na prvý pohľad neviditeľné súvislosti. K dispozícii majú tiež zdokonalené vizualizačné technológie, ktoré rozpoznávajú a prepájajú vzorce podvodného správania, a prvky strojového učenia sa. Vďaka nim možno na základe predchádzajúcich útokov a prejavov zabrániť budúcim incidentom.

Podľa posledných odhadov dopyt po riešeniach zameraných na prevenciu podvodov a rizík rýchlo porastie. Podľa štúdie spoločnosti Gartner zavedie do roku 2016 až 25 percent veľkých nadnárodných spoločností analytické riešenia založené na analýze veľkých dát, Big Data aspoň pre jednu oblasť zabezpečenia a odhaľovania podvodov (v súčasnosti je to osem percent), pričom sa očakáva návratnosť týchto investícií už do šiestich mesiacov od ich zavedenia.

Nové portfólio IBM produktov orientované na prevenciu proti podvodom vychádza z významných investícií spoločnosti IBM do výskumu a vývoja, ako aj z akvizícií značiek Cognos, i2, SPSS, Q1 Labs, Trusteer a SoftLayer.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/43459.wss

Infografiku k tlačovej správe nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/photo/43473.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.