Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. mája 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM spoločne s tisíckou firiem bojuje proti kyberzločinu

BRATISLAVA 21. mája – Spoločnosť IBM oznámila, že do jej siete X-Force Exchange sa zapojila viac ako tisícka firiem a organizácií zo šestnástich rôznych odvetví. Iniciatíva na odhaľovanie kybernetických hrozieb X-Force Exchange existuje pritom iba jeden mesiac. IBM X-Force Exchange ponúka otvorený prístup k starším informáciám a dátam o internetových hrozbách v reálnom čase. Sú medzi nimi napríklad aj správy o útokoch, ktoré zaznamenala globálna monitorovacia sieť IBM. Tieto dáta pomôžu podnikom a organizáciám pri obrane pred kybernetickými hrozbami.

Nová cloudová sieť IBM zameraná na odhaľovanie kybernetických hrozieb využíva platformu IBM Cloud, ktorá je navrhnutá tak, aby podporila širšiu spoluprácu medzi podnikmi a organizáciami. Firmy vďaka nej môžu zdieľať dáta a brániť sa pred kybernetickými hrozbami. Od apríla IBM poskytuje zadarmo prístup k databáze X-Force Exchange s veľkosťou 700 terabajtov, čo zodpovedá objemu dát zverejneným na internete v priebehu dvoch dní. Databáza obsahuje informácie o nebezpečných kybernetických útokoch, ktoré sa vo svete objavili v priebehu posledných 20 rokov, ako aj anonymné dáta o hrozbách z viac ako tisícky podnikov a organizácií, ktorým IBM zabezpečuje bezpečnosť prevádzky.

Počas apríla zadali organizácie z celého sveta viac ako tisíc vyhľadávaní dát denne. Medzi týmito firmami nechýba šesť z desiatich najväčších retailových predajcov, päť z desiatky najväčších bánk na svete, ako aj desiatka popredných výrobcov v automobilovom priemysle, vzdelávaní či v špičkových technológiách. Užívatelia zadarmo využívajú a zdieľajú poznatky o kybernetických útokoch z vlastných sietí a z archívu IBM, a môžu tak rozpoznať nebezpečné situácie a včas im zabrániť.

IBM X-Force Exchange poskytuje sociálne rozhranie určené na spoluprácu, ktoré užívateľom ponúka jednoduchú interakciu a overovanie informácií od kolegov z odboru, ako aj od analytikov a výskumníkov. IBM X-Force Exchange obsahuje jeden z najväčších a najkomplexnejších katalógov bezpečnostných zraniteľností na svete, ako aj informácie o hrozbách pochádzajúce z 25 miliárd web stránok a obrázkov.

Viac informácií nájdete na:
http://xforce.ibmcloud.com/
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/46856.wss

Obrázky k téme nájdete na:
https://www.flickr.com/photos/ibm_media/16984993284/

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.