Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. októbra 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM rozširuje možnosti platformy Watson pre developerov

BRATISLAVA 2. októbra – Spoločnosť IBM rozširuje sadu kognitívnych nástrojov a technológií pre developerov podieľajúcich sa na tvorbe produktov, služieb a aplikácií využívajúcich kognitívny systém Watson. Za menej ako dva roky IBM platforma Watson prešla mohutným vývojom a dnes ju tvorí 25 rozhraní na programovanie aplikácií poháňaných viac ako päťdesiatimi technológiami.

„Od uvedenia platformy Watson až do dnes pracovali s platformou Watson rôznymi inovatívnymi spôsobmi už tisícky developerov. Veríme, že jej otvorením pre všetkých, ako aj jej ďalšou expanziou umožníme užívateľom po celom svete ešte viac využívať silu Big Data a tvoriť inovácie,“ povedal Mike Rhodin, senior viceprezident IBM

Nové možnosti využitia platformy Watson pre developerov zahŕňajú:

Jazyk: IBM predstavuje významné pokroky v službách, ktoré umožnia kognitívnym aplikáciám porozumieť nejasnostiam prirodzeného jazyka v texte. Napríklad používateľom umožnia nájsť odpovede, aj keď sú otázky kladené rôznymi spôsobmi.

Reč: IBM ako priekopník v technológiách hovoreného jazyka zlepšuje služby prevodu reči na text a textu na reč pridaním nových nástrojov, ktoré povoľujú developerom vytvárať mobilné aplikácie vo viacerých jazykoch, zahŕňajúc japončinu, mandarínsku čínštinu, španielčinu a brazílsku portugalčinu, pričom budú postupne predstavované aj ďalšie jazyky.

Videnie: Rozhranie IBM Watson Visual Insights prvýkrát umožňuje developerom vybudovať aplikácie, ktoré odhalia poznatky z obrázkov a videí zo sociálnych médií. Dostupné prvotne ako experimentálna služba, toto API aplikuje logické odôvodnenia na obsah obrázkov, aby priniesol hlbšie poznatky, posúdenie trendov a vzorcov a aby si vytvoril celkovú predstavu o tom, čo používatelia komunikujú.

Nástroje pre developerov: IBM sprístupnilo prvú sadu developerských nástrojov, ktoré značne zredukujú čas potrebný na kombinovanie rozhraní na programovanie aplikácií, Watson technológií a dátových sád. Tieto nástroje umožňujú jednoducho integrovať technológiu Watson napríklad do mobilných zariadení, cloudových služieb a prepojených systémov.

Viac informácií o možnostiach využitia platformy Watson startupmi a inkubátormi nájdete Tu.

Viac informácií o systéme Watson nájdete Tu.

Videá a fotografie k téme nájdete Tu and Tu.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje svojim klientom vo vyše 170 krajinách sveta široké portfólio inovatívnych produktov a služieb v oblasti informačných technológií. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Organizačnou zložkou IBM Slovensko je aj Klientské inovačné centrum, ktoré sa zameriava na poskytovanie IT služieb a podporné činnosti pri realizácii IT projektov. Je zároveň súčasťou globálnej siete klientských inovačných centier IBM. Spoločnosť IBM Slovensko dodáva svojim zákazníkom integrované, flexibilné a efektívne riešenia, ktoré ponúka prostredníctvom širokej siete predajcov, ako aj obchodných

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.