Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. novembra 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM prináša študentom najmodernejšie mobilné aplikácie

BRATISLAVA 13. novembra – Komfortnejší život a jednoduchšie štúdium študentom Českej zemědělskej univerzity prinesie nová mobilná platforma určená na tvorbu mobilných aplikácií, vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou IBM.

Mobilné aplikácie študentom pomôžu lepšie hospodáriť s osobnými financiami a ponúknu im prístup k mnohým službám v areáli univerzity, či už pôjde o informácie o ponuke jedál v univerzitnej jedálni a bufetoch, alebo pripravované prednášky, ktoré môžu absolvovať v najbližších

Česká zemědělská univerzita je treťou najväčšou vysokou školou v Prahe a študuje na nej vyše 25 tisíc študentov z rôznych krajín. Jej súčasní študenti z generácie Y (tzv. Millennials) používajú mobilné prístroje každodenne, a na mnohé účely. Aj preto univerzita vníma mobilné technológie ako príležitosť, na zapojenie študentov do každodenného diania na akademickej pôde, a primárny komunikačný kanál medzi pedagógmi, administratívnymi pracovníkmi a študentmi.

Česká zemědělská univerzita (ČZU) si vybrala portfólio pre vývoj mobilných aplikácií IBM MobileFirst, s ktorým môže vyvinúť a sprevádzkovať platformu „Moja ČZU“ len za necelé tri mesiace. Tieto aplikácie vytvoril tím vývojárov spoločnosti IBM, patriacich ku generácii Y, s prihliadnutím na špecifické návyky študentov a ich užívateľské očakávania.

„Našu univerzitu navštevujú tisícky študentov a mobilné technológie predstavujú najefektívnejší komunikačný kanál pre našich zahraničných študentov, ako aj personál školy,“ hovorí Petr Dvořák, riaditeľ odboru ICT Českej zemědělskej univerzity. „Vďaka spolupráci so spoločnosťou IBM sme mohli dosiahnuť rýchly pokrok v tvorbe mobilnej stratégie a vytvoriť pre užívateľov príťažlivú platformu, ktorá nám umožňuje vychádzať v ústrety komunikačným potrebám našich študentov,“ dodáva Petr Dvořák.

Medzi pripravované aplikácie platformy „Moja ČZU“ patrí aj prístup do študijných katalógov so zoznamami predmetov, mapa areálu univerzity, podrobnosti o pripravovaných akciách, či prepojenie so sociálny mi sieťami.

„Vysoké školy po celom svete začínajú využívať mobilné a sociálne technológie, pretože chcú zlepšiť svoju komunikáciu so študentmi a poskytnúť im prístup k novým službám, či študijným materiálom online, čo im uľahčí štúdium a prispeje k dosiahnutiu lepších výsledkov,“ povedal Michael King, viceprezident Global Education Industry spoločnosti IBM. „Mobilné riešenia ponúkajú užívateľsky príťažlivé prostredie a sprostredkúvajú študentom ihneď prístup k potrebným univerzitným zdrojom a službám,“ doplnil Michael King.

Viac informácií o IBM MobileFirst nájdete na:
http://www.ibm.com/mobilefirst

Obrázky k téme nájdete na:
http://ibmmobilefirst.tumblr.com/

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.