Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. mája 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM prináša skúsenosti z biznisu na Ekonomickú univerzitu

BRATISLAVA 2. mája – Spoločnosť IBM Slovensko odštartovala v spolupráci s Ekonomickou univerzitou (EU) v Bratislave sériu prednášok pre študentov Fakulty hospodárskej informatiky zameraných na najnovšie trendy v IT, akými sú analytické nástroje a cloud. Odborníci z IBM priblížili študentom praktické skúsenosti s implementáciou komplexných analytických a cloudových projektov, koncept inteligentnej planéty i miľníky vo vývoji technológií počas sto rokov pôsobenia IBM na trhu. Prednášky sú výsledkom dlhodobej a úspešnej spolupráce IBM a EU, ktorá v roku 2008 vyústila do podpisu rámcovej dohody o spolupráci.

Garantom projektu je Daniel Strasser, manažér IBM Delivery Centra v Bratislave. „Prinášame študentom skutočne aktuálne biznisové témy. Biznis analytika a optimalizácia (BAO) sú dnes kľúčovými oblasťami pre vybudovanie a udržanie vedúcej pozície na trhu. Pomáhajú zlepšiť konkurencieschopnosť a riadiť organizácie efektívnejšie a inteligentnejšie. Preto je dôležité, aby absolventi vysokých škôl mali potrebné znalosti a pri nástupe do praxe ich dokázali rýchlo zúročiť v reálnych projektoch,“ zdôraznil Daniel Strasser. „To isté platí pre cloud. Kým v roku 2009 ho ako nástroj na dosiahnutie vyššej efektivity a konkurencieschopnosti vnímala len tretina IT manažérov, dnes je to podľa nedávnej štúdie IBM už 60 až 70 percent. Tento trend vnímame aj na Slovensku. Študenti by naň mali byť pripravení.“

Spoločnosť IBM a Ekonomická univerzita aktívne spolupracujú vo viacerých oblastiach. Okrem prezentácie riešení konkrétnych úloh z praxe pôsobia experti z IBM ako konzultanti a poskytujú odbornú pomoc pri projektoch, pripravuje sa aj spolupráca pri diplomových a dizertačných prácach. Študenti majú príležitosť absolvovať v IBM Slovensko zaujímavé stáže a dôležitou oblasťou spolupráce je aj aktívna účasť odborníkov z IBM v pedagogickom procese. “Práve posledná oblasť sa dostáva čoraz viac do popredia. V súčasnosti diskutujeme o možnostiach zakomponovať niektoré aktuálne riešenia, akým je nepochybne práve BAO, priamo do učebných osnov v rámci existujúcich predmetov,“ povedal Matuš Košina, manažér IBM Inovačného centra v Bratislave. „Radi by sme prvé konkrétne výstupy predstavili už v budúcom školskom roku.“

IBM spolupracuje s vyše 200 vzdelávacími inštitúciami na celom svete pri tvorbe učebných osnov a školení zameraných na biznis analytiku, vrátane renomovaných univerzít, ako University of Ulster, University of the West of Scotland, IAE Aix-en-Provence, EDC Business School, DePaul University, Yale School of Management a Ottawa University Telfer School of Management.

Spolupráca s Ekonomickou univerzitou je súčasťou univerzitného programu, v rámci ktorého IBM pomáha pripraviť študentov na ich budúce pracovné uplatnenie. Program IBM’s Academic Initiative ponúka vysokým školám a univerzitám množstvo benefitov, napríklad bezplatný prístup k IBM softvéru, zľavy na hadvérové vybavenie, tréningové materiály, pomoc pri vytváraní osnov a školení. Do programu sa už zapojilo vyše 6 tisíc univerzít a 30 tisíc členov akademickej obce na celom svete.

Viac informácií o univerzitných programoch IBM nájdete na stránke www.ibm.com/press/university.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.