Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM prináša najnovšie trendy v IT na univerzity

BRATISLAVA 22. novembra – Spoločnosť IBM prináša na slovenské univerzity najnovšie trendy v informačných technológiách. Prečo superpočítač Watson vyhral v Spojených štátoch amerických vedomostnú súťaž Jeopardy a ako smarter planet ovplyvní svet informačných technológií v najbližších rokoch? Aj s týmito témami sa mohli oboznámiť na podujatí Technology Days študenti Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity. Pod názvom IT trendy v podaní IBM odborníci z IBM Slovensko a IBM International Services Centre mladým informatikom predstavili najnovšie riešenia v oblasti Biznis analytiky a optimalizácie či praktické príklady využitia cloud computingu.

„Biznis analytika a optimalizácia sú nevyhnutné, ak chcú podniky v zrýchľujúcom sa svete prežiť a rásť. V súčasnosti vyhrávajú konkurenčný boj podniky, ktoré sa dokážu najlepšie rozhodnúť v krátkom čase. A práve pri tomto rozhodovaní Biznis analytika a optimalizácia pomáha spoločnostiam nájsť pomyselný „poklad“ v narastajúcom objeme dát vždy, keď je to potrebné. Biznis analytika a optimalizácia je smer, ktorý sa prudko rozvíja a rastie. Každým dňom rastie dopyt po týchto riešeniach, a ak ich dokážu študenti pochopiť a naučiť sa používať už teraz, budú mať istotu profitabilného uplatnenia sa na pracovnom trhu,“ hovorí líder pre Biznis analytiku a optimalizáciu IBM na Slovensku Slavomír Pšenák. Súčasťou Technology Days bola aj prednáška na tému Social media a využitie mobilných zariadení v práci. Prezentované témy si ako najzaujímavejšie vybrali z viacerých možností samotní študenti Žilinskej univerzity.

„Spoločnosť IBM dlhodobo pracuje na výskumných a vzdelávacích projektoch so slovenskými univerzitami. Študentom ponúkame možnosť absolvovať kurzy na ktorých sa naučia pracovať s produktmi IBM ukončené certifikátom. A ten ich posúva vyššie v rebríčku atraktívnosti medzi zamestnávateľmi. Spolupracujeme so školami aj na diplomových a dizertačných prácach, pri ktorých študenti riešia zadania pre potreby praxe,“ zdôraznil Matúš Košina, manažér IBM Inovačného Centra v Bratislave.

Študentom vysokých škôl IBM na Slovensku ponúka možnosť zapojiť sa do tzv. Internship programu. V rámci tohto programu majú príležitosť pracovať niekoľko mesiacov pre spoločnosť IBM. Získajú tak neoceniteľné skúsenosti a kontakty, ktoré im pomôžu pri výbere zamestnania. IBM dlhodobo spolupracuje so slovenskými univerzitami pri zavádzaní najnovších poznatkov z praxe do škôl. Na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave sa aktuálne podieľa na začlenení predmetu BPM – Biznis proces manažment do študijného programu. V rámci IBM Academic Initiative spoločnosť ponúka vysokým školám a univerzitám napríklad bezplatný prístup k IBM softvéru, zľavy na hardvérové vybavenie, tréningové materiály, pomoc pri vytváraní osnov a školení. Do programu sa už zapojilo vyše šesť tisíc univerzít a 30 tisíc členov akademickej obce na celom svete.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.