Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM prináša na trh zelenší cloud

BRATISLAVA 22. novembra – Výskumníci spoločnosti IBM si dali patentovať techniku, ktorá umožňuje prevádzkovateľom dátových centier flexibilne reagovať na potreby zvýšenej pracovnej záťaže, jej presunutím na menej využívané systémy, s minimálnym dopadom na životné prostredie a prevádzku cloudových služieb.

Dopyt podnikov a organizácií v oblasti cloudových IT infraštruktúrnych služieb dynamicky rastie. V dôsledku toho stúpa prevádzkovateľom dátových centier aj spotreba elektrickej energie. Väčšina prevádzkovateľov dátových a cloudových služieb sa pritom zameriava len na samotné poskytovanie požadovaných služieb, bez toho aby sa zameriavali na napĺňanie stratégie v oblasti trvalo udržateľného rozvoja.

Najnovší vynález IBM v oblasti cloudových služieb je podobný tomu, keď energetické firmy ponúkajú svojim zákazníkom možnosť automaticky využívať elektrickú energiu vyrobenú z alternatívnych zdrojov, ako sú napríklad solárne a veterné elektrárne, v snahe znižovať dopad ich výroby na životné prostredie. Ekologickejšie cloudové služby od spoločnosti IBM sú nastavené tak, aby pri obsluhe akejkoľvek záťaže spotrebovali minimálne množstvo elektrickej energie.

Najnovší patent IBM v oblasti cloudových technológií ponúka zákazníkom dynamickú zmenu cien za cloudové služby v závislosti od toho, koľko, kedy a aký typ elektrickej energie budú potrebovať. “Vynašli sme spôsob, ako môžu poskytovatelia cloudových služieb oveľa efektívnejšie riadiť svoje dátové centrá, vďaka čomu sa podstatne zníži ich dopad na životné prostredie,” hovorí Keith Walker, spoluautor patentu. Spoločnosť IBM investuje do vedy a výskumu viac ako šesť milliard dolárov ročne.

IBM je už dvadsať rokov za sebou lídrom v počte zaregistrovaných patentov v Spojených štátoch amerických. Vlani sa IBM podarilo zaregistrovať rekordný počet 6 478 patentov, za vynálezy, ktoré umožnia zásadný pokrok v kľúčových oblastiach ako biznis analytika, Big Data, IT bezpečnosť, cloudové a mobilné technológie, sociálne siete, softvér, či priemyselné riešenia pre maloobchod, bankovníctvo, zdravotníctvo a dopravu.

Viac informácií nájdete Tu.
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/42357.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Využitie a prínosy aplikácie PlanRadar na príklade spoločnosti HB Reavis Využitie a prínosy aplikácie PlanRadar na príklade spoločnosti HR Reavis

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.