Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. septembra 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM prináša inteligentne komunikujúce autá budúcnosti

BRATISLAVA 26. septembra – Americký mobilný operátor Sprint využíva riešenie IBM MobileFirst, ktoré majiteľom áut sprostredkuje zážitok jazdy v inteligentne komunikujúcom vozidle budúcnosti. Platforma slúžiaca na inteligentné prepojenie áut Sprint Velocity postavená na technológii IBM ponúka lepší zážitok z jazdy autom šitý na mieru vodiča. Šofér vozidla môže svoj automobil jednoduchým spôsobom prepojiť so svojím mobilným zariadením a prispôsobiť ho svojim požiadavkám na informácie, zábavu, bezpečnosť a pohodlie.

Sprint Velocity je koncové mobilné integračné riešenie vyvinuté výhradne pre výrobcov áut. Jeho priekopnícke schopnosti umožňujú automobilkám na celom svete vyvíjať a predávať prepojené služby pre osobné aj úžitkové automobily určené na prepravu osôb. Sprint je prvým mobilným operátorom na svete využívajúcim technológiu IBM MessageSight, ktorá podnikom umožňuje komunikáciu a správu miliardy mobilných zariadení a senzorov umiestnených v automobiloch, systémoch pre riadenie dopravy, inteligentných budovách a v domácich spotrebičoch.

Na základe IBM MessageSight vznikla nová komunikačná architektúra Sprint Velocity Service Bus, ktorá zaisťuje komunikáciu smartfónov, tabletov a ďalších prístrojov prostredníctvom cloudu. Nová architektúra zlepšuje platformu Sprint Velocity, zjednodušuje ju a urýchľuje poskytovanie prepojených služieb v automobiloch. Výsledkom je väčšia flexibilita pre výrobcov automobilov a kvalitnejší zážitok z cestovania. Motoristi sa môžu tešiť na autá, ktoré dokážu lepšie predvídať ich potreby, prinášajú im viac pohodlia a uľahčujú im život.

Nová platforma dokáže napríklad auto okamžite odomknúť pomocou smartfónu či tabletu, alebo umožňuje predajcovi proaktívne informovať zákazníka o doporučených službách na základe dát čerpaných zo senzorov. Okrem toho sa očakáva, že vďaka rýchlejším a presnejším aplikáciám spríjemní zážitok z cestovania.

Medzi nové služby Sprint Velocity Service Bus napríklad patrí:

• Mobile Concierge Service (mobilná asistenčná služba): Ak navštívite reštauráciu a počas stolovania si v smartfóne vyhľadáte kaviareň, do ktorej chcete vyraziť, údaje budú odoslané do navigačného systému automobilu a ihneď po jeho naštartovaní bude pripravená trasa na miesto určenia.

• Automatic Cabin Temperature Adjustments (automatické prispôsobenie teploty v aute): automatické prispôsobenie nastavenia teploty vo vozidle podľa preferencií vodiča na základe údajov uložených v cloude. V prípade obzvlášť teplých letných dní je napríklad možné využiť aj diaľkové nastavenie teploty vo vozidle a v okamihu nástupu do automobilu je v ňom už príjemne chladno.

• Preferred Alternate Routes (obľúbené alternatívne trasy): interný navigačný systém si zapamätá a v cloude uloží preferovanú trasu a dáta o ceste. V závislosti od aktuálneho času a dopravných informácií môže navrhnúť vhodné alternatívne trasy.

• Location Tracking (vyhľadávanie miesta): aplikácia pre smartfón umožní šoférovi urýchlene nájsť jeho automobil, čo môžete využiť najmä na preplnených parkoviskách.

Platforma Sprint Velocity ponúka prepojenie prvkov hudby, spravodajstva, informácií o počasí, športe so službami týkajúcimi sa bezpečnosti cestnej premávky, navigácie, bezdrôtového pripojenia mobilných zariadení, služby pre kritické situácie ako aj diagnostiku motora. S vylepšeniami v podobe system Sprint Velocity Service Bus sa v cloude ukladajú informácie o preferenciách týkajúcich sa polohovania sedadiel, teploty vo vozidle či obľúbených rozhlasových staniciach. Tieto dáta sa aktualizujú a synchronizujú prostredníctvom smartfónu vodiča vždy, keď dôjde k naštartovaniu vozidla. Cloud pritom sprostredkuje využívanie týchto obľúbených nastavení vo viacerých automobiloch súčasne.

Viac informácií o riešení nájdete Tu.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.