Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. februára 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM prichádza s X6 architektúrou

BRATISLAVA 20. februára – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) uviedla na trh šiestu generáciu podnikovej X-architektúry pre System x a PureSystems servery, ktoré poskytujú výrazné zlepšenia v oblasti výkonu a nákladov na prevádzku systémov pre analytiku a cloud, postavených na báze x86 serverov.

Stále viac podnikov a organizácií pokračuje v presúvaní analytických nástrojov, ktoré im pomáhajú zvládať kritické pracovné záťaže v oblasti ERP do cloudu s cieľom zvyšovania efektívnosti a znižovania nákladov. Veľké množstvo firiem a organizácií sa pri tomto procese spolieha na riešenia na báze x-86 serverov. Nové systémy postavené na x-86 serveroch sú špeciálne navrhnuté tak, aby dokázali splniť všetky požiadavky zákazníkov v oblasti výkonu a robustnosti pre všetky podnikové aplikácie. [1]

X6 architektúra je:
Rýchla, vďaka najnovším procesorom spoločnosti Intel, s až 120 jadrami a až 12,8 terabajtov RAM, a súčasne aj vďaka možnosti integrovať do nej novú Flash technológiu Flash DIMM. Flash DIMM s veľkosťou 200 alebo 400 gigabajtov je umiestnený priamo v DIMM slotoch, čo umožňuje najrýchlejší prístup zákazníkov k dátam, in memory computing veľkých databáz, a viac ako jeden milión IOPS na jeden server. Ich poloha v blízkosti procesora zvyšuje výkon aplikácií vďaka nízkej latencii, ktorá je kritická pre analytické operácie. Najnovšia X6 architektúra od IBM je schopná poskytovať pri databázových operáciách oveľa nižšiu latenciu, než na akú sme boli doteraz zvyknutí, a vedie k nižším nákladom na licencie a zníženiu nákladov na storageovú infraštruktúru vďaka nižším nárokom v oblasti externých SAN/NAS storageových jednotiek. [2] IBM je jeden z prvých výrobcov serverov na svete, ktorý bude integrovať technológiu Flash DIMM do svojich

Pružná, vďaka modulárne škálovateľnému dizajnu, ktorý podporuje niekoľko generácií procesorov, vďaka čomu môže zákazník dosiahnuť pri jej kúpe až o 28 percent nižšie obstarávacie náklady v porovnaní s konkurenciou. [3] X6 architektúra poskytuje zákazníkom dostatočnú stabilitu a flexibilitu aj vďaka neustálemu vývoju technológií, ktoré umožňujú už dnes plánovať efektívny up-grade smerom do budúcnosti. Rýchla konfigurácia systému navyše umožňuje skutočne jednoduché nasadenie do prevádzky.

Prispôsobivá, aj vďaka prvkom, ktoré umožňujú rozšírenie cloudových modulov pre prácu s kritickými aplikáciami. Pamäť a úložný systém zvyšujú virtuálnu kapacitu systému, ktorá umožňuje nasadenie aplikácií v podobe IBM SaaS softvéru ako služba.

Medzi servery podporované novou IBM X6 architektúrou v súčasnosti patrí: IBM System x3850, X6 4-socketový systém, System x3950 X6 8-socketový systém a IBM Flex System x880 so škálovateľnými výpočtovými uzlami.

Nové riešenia pre X6
Zákazníci, ktorí stále viac presúvajú svoje podnikové aplikácie do cloudu, využívajú analytické nástroje, ktoré im pomáhajú pri rýchlom rozhodovaní a v oblasti biznisu stále častejšie vyžadujú integrované riešenie, ktoré povedú k rýchlemu nasadeniu, a zvýšeniu efektívnosti a výkonu. V snahe pomôcť svojim klientom pri dosiahnutí požadovaných výsledkov IBM uvádza na trh nové riešenia v oblasti nasadenia analytických nástrojov, databáz a clodu, vrátane IBM System x riešenia pre DB2 s Blu Acceleration, IBM System x riešenia pre SAP HANA a IBM System x riešenia pre Vmware vCloud Suite.

IBM System x3650 M4 pre Big Data
IBM tiež predstavuje System x3650 M4 BD 2-socketový rackový Big Data storage server, určený pre systémy vyžadujúce vysokú kapacitu dátového úložného systému, napríklad pre Big Data. Základom tohto servera je obľúbený model x3650 M4, ktorý má navyše 12+2 pozícií pre 3,5 HDD (až 56TB). Dva disky umiestnené v zadnej časti servera môžu byť pripojené na samostatný raidový kontroler pre úplné oddelenie operačného systemu a dát. Poskytuje o 46 percent vyšší výkon v porovnaní s predchádzajúcimi porovnateľnými IBM System x servermi. [4]

IBM Flash System 840
Spoločnosť IBM tiež uviedla na trh nový IBM FlashSystem 840. Nový systém ponúka extrémny takmer dvojnásobný výkon v oblasti počtu I/O operácií za sekundu (1,1milióna IOPS), v porovnaní so svojim predchodcom FlashSystem 820, čo je ideálne pre analytické databázy, virtualizáciu infraštruktúry a verejný, ako aj privátny cloud. [5] IBM FlashSystem 840 vďaka technológii IBM MicroLatency™ výrazne urýchľuje prístup k dátam od milisekúnd až po mikrosekundy (menej než 135 mikrosekúnd) a poskytuje podnikom potrebné informácie na základe analýzy dát v reálnom čase.

Viac informácií nájdete Tu.
Obrázky k IBM X6 architektúre nájdete Tu.
Infografiku k téme nájdete Tu.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

[1] Triple the memory capacity (Up to 6TB in 4S system; up to 12TB in 8S system) and support up to 24 DDR3 DIMMs per socket and up to 64GB LRDIMM density, based on published Intel specifications, compared with x86 competitors with offerings based on Intel’s current processors.

[2] 5-10 microseconds write latency for eXFlash DIMMs in preliminary testing vs. 15-19 microseconds latency for PCIe-based flash storage from Fusion IO, Micron, and Virident, and 65 microseconds latency for Intel S3500 and S3700 SSDs. (Pending final IBM performance testing.)
Using internal eXFlash storage reduces or eliminates the need for external SAN/NAS storage. Less SAN hardware means fewer software licenses.

[3] 28 percent acquisition cost savings based on pricing of x3850 X6 at announcement on 2/18 vs. current pricing of a comparable x86 based system that includes 2 x Intel Xeon E7-4820 (v1) processors, 1TB of memory (16GB RDIMMs) 3.6TB of HDD storage, and Dual Port 10GBe SFP+ controller. x3850 X6 includes 2 Compute Books, 2 x Intel Xeon E7 processors, 1TB of memory (16GB RDIMMs), 3.6TB of HDD storage, and Dual Port 10GBe SFP+ controller.

[4] Compared to HP two-socket servers supporting a maximum of 48 TB storage with 12 x 3.5″ drives, and Dell two-socket servers supporting a maximum of 51.2 TB storage with 12 x 3.5″ and 2 x 2.5″ drives.
46-percent figure based on Intel Internal Test Report #1310, using SPECjbb*2013 benchmark, July 2013.

[5] The performance data discussed herein is presented as derived under specific operating conditions by IBM. Actual results may vary.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Využitie a prínosy aplikácie PlanRadar na príklade spoločnosti HB Reavis Využitie a prínosy aplikácie PlanRadar na príklade spoločnosti HR Reavis

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.