Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. augusta 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM predstavuje nový PowerLinux System

BRATISLAVA 16. augusta – Spoločnosť IBM predstavila v rámci iniciatívy Linux on Power nový vysokovýkonný server PowerLinux, ako aj nové softvérové a middlewareové aplikácie určené pre rastúci počet klientov, ktorí začínajú pracovať s veľkými objemami dát, najmodernejšími analytickými nástrojmi a Java aplikáciami nasledujúcej generácie v otvorenom cloudovom prostredí.

Nový server PowerLinux 7R4 vychádza z platformy Power Systems, na ktorej je postavený aj kognitívny počítačový systém IBM Watson. Klientom ponúka výkon potrebný pre zvládnutie náročných dátových operácií, ktoré sú stále častejšie realizované v linuxovom prostredí. IBM rozširuje zároveň svoje softvérové portfólio pre Power Systems, v rámci ktorého sú dostupné riešenia IBM Cognos Business Intelligence a databázový softvér EnterpriseDB, v oboch prípadoch optimalizované pre Linux on Power.

Server PowerLinux 7R4 je „high-end“ doplnkom serverovej rady IBM PowerSystems PowerLinux využívajúcej Linux od Red Hat a SUSE. PowerLinux 7R4 obohatil vyšším výkonom a 32 jadrami rad modelov PowerLinux 7R1 a 7R2. Je vhodný pre klientov, ktorí potrebujú linuxové riešenie pripravené na zvládnutie náročnej výpočtovej kapacity, databázovej alebo webovej infraštruktúry. Server PowerLinux 7R4 využíva virtualizáciu, middleware a aplikácie dostupné na všetkých doterajších systémoch Power Systems s Linuxom.

IBM klientom, ktorí využívajú Linux a softvér v prostredí operačného systému IBM AIX alebo IBM i ponúka Linux v celom portfóliu produktov Power Systems, pričom pri využití virtualizačných nástrojov PowerVM môžu klienti rozdeliť ktorýkoľvek z Power Systems serverov na jednotlivé virtuálne servery, z ktorých niektoré môžu využívať linuxové aplikácie a ostatné AIX alebo IBM i aplikácie.

Okrem databázového softvéru pre Linux IBM DB2, ktorý ponúka 98 percentnú kompatibilitu pri migrácií aplikácií Oracle Database IBM v súčasnosti na všetkých Power Systems serveroch využívajúcich Linux ponúka databázové riešenie postavené na báze PostgreSQL od spoločnosti EnterpriseDB.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/41582.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.