Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. septembra 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM predstavila výkonný analytický nástroj pre každého

BRATISLAVA 26. septembra – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM), ako líder v oblasti analytického softvéru, predstavila prelomovú službu, Watson Analytics, ktorá firmám sprostredkuje okamžitý prístup k špičkovým analytickým nástrojom pre predikciu trhu a vizuálnu analýzu. Podľa vyjadrení analytikov v súčasnosti používa výkonné analytické nástroje, pri kľúčových rozhodnutiach, len veľmi malé percento firiem.

Analytická služba Watson Analytics umožní jednoduchšie vykonávanie a používanie zložitejších analýz, ako aj využívanie prediktívnej analytiky prakticky každému. Spoločne s Watson Analytics, spúšťa IBM aj prvú bezplatnú verziu tejto služby v cloude pre počítače a mobilné telefóny. Watson Analytics ponúka množstvo analytických funkcií pre triedenie, využívanie a ukladanie dát, ktoré umožňujú prehľadné spracovanie týchto dát pre potreby pokročilých analýz, ako aj ich vizuálne spracovanie.

Watson Analytics pritom využíva pri spracovaní dát prirodzený jazyk, vďaka čomu môže poskytnúť firmám a podnikateľom odpovede na kľúčové otázky týkajúce sa ich biznisu, ako napríklad:

a) Čo môže posilniť predaj mojich produktov?
b) Aké benefity najviac motivujú zamestnancov v práci?
c) Ktoré kontrakty sa mi podarí s najväčšou pravdepodobnosťou uzavrieť?

Na rozdiel od iných analytických nástrojov zameraných na vizualizáciu, Watson Analytics robí potrebnú prípravu dát pre ich ďalšie spracovanie, vykonáva prediktívnu analýzu, ako aj pretransformovanie výsledkov analýzy do vizuálnej podoby automaticky. Watson Analytics pritom využíva prediktívnu analytiku za účelom poskytovania kľúčových informácií a odkrytia prekvapivých vzorcov a vzťahov v jednotlivých odvetviach podnikania.

Watson Analytics hovorí prirodzeným jazykom biznismenov. Po jednoduchom zadaní toho, čo by sme chceli zistiť v príkazovom riadku, poskytne cenné informácie, vysvetľujúce danú problematiku v jazyku profesionálov zo sveta podnikania. Rovnako ako aj ďalšie cloudové riešenia IBM bude k dispozícii aj prostredníctvom služby SoftLayer, a prostredníctvom IBM Cloud Marketplace. Niektoré služby Watson Analytics si možno bezplatne vyskúšať v rámci 30 denného testu jeho beta verzie bezplatne.

Viac informácií nájdete na:
http://www.ibm.com/analytics/watson-analytics/

Obrázky a videá k téme nájdete na:
http://www.thenewsmarket.com/IBM-Introduces-Powerful-Analytics-for-Everyone
https://ibm.biz/WA-home

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.