Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. mája 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM pomohla Allianz SP optimalizovať úložné systémy

BRATISLAVA 9. mája – Ako líder na slovenskom poistnom trhu sa Allianz – SP intenzívne zameriava na neustále zlepšovanie poskytovaných služieb. V súčasnosti spravuje viac ako 6,8 milióna poistných zmlúv a dynamický nárast informácií v systémoch sa odráža na rastúcich požiadavkách na úložný priestor. Úmerne s rastom diskovej kapacity rastú aj nároky na energiu a údržbu. Správa komplexnej diskovej infraštruktúry od viacerých výrobcov sa zároveň stávala zložitejšou, klesala prehľadnosť a flexibilita reakcií na požiadavky biznisu.

„Každý diskový systém mal vlastné unikátne prostredie pre správu a ostávala na nich voľná kapacita, ktorú bolo veľmi problematické vhodne spravovať. Prípadné premiestnenie dátového úložiska medzi diskovými systémami vyžadovalo odstávky,” objasnil východiskovú situáciu Ladislav Lintner, Storage administrátor Allianz – SP.

Riešenie od IBM umožnilo zlepšiť štruktúru nákladov, efektívnejšie využívať kapacitu diskových systémov a rovnomerne zaťažiť hardvérové komponenty diskových systémov. „Zaviedli sme jednotné prostredie pre správu diskového priestoru a spomalenie nárastu potrebnej diskovej kapacity sa odrazilo v úsporách servisných a energetických nákladov, najmä z pohľadu napájania a klimatizácie,“ zdôraznil Ladislav Lintner. „Veľmi dôležitým výsledkom optimalizácie je možnosť dosiahnuť prakticky bezodstávkovú prevádzku pri plánovaných servisných zásahoch, ako aj možnosť monitorovať zaťaženie a prevádzkové stavy všetkých komponentov diskovej infraštruktúry.” Vďaka flexibilnejšiemu a efektívnejšiemu prostrediu sa zlepšili odozvy systému a riešenie zabezpečuje vysokú dostupnosť informácií. Allianz – SP zároveň profituje z plne virtualizovaného úložného prostredia a môže využívať existujúci úložný priestor bez ďalšieho zvyšovania komplexnosti infraštruktúry.

V súčasnej dobe firmy čelia explózii dostupných dát. Každá činnosť a interakcia s klientom vytvára dáta, ktoré je následne potrebné ukladať, kopírovať, analyzovať, klasifikovať a auditovať. IT oddelenia tak stoja pred otázkou – ako získať viac úložného miesta pri limitovaných prostriedkoch. Preto mnohé firmy pristupujú ku konsolidácii a virtualizácii, s cieľom optimalizovať dostupné zdroje a zjednodušiť prostredie, aby dokázali absorbovať nárast informácií.

Viac informácií o SVC nájdete na stránke TotalStorage SAN Volume Controller

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.