Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. septembra 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM pomáha Sao Paulu s dopravou

BRATISLAVA 10. septembra – Spoločnosť IBM (NYSE:IBM) a Agncia de Transporte do Estado de So Paulo (ARTESP), regulačný orgán, ktorý dohliada na verejnú dopravu v brazílskom meste Sao Paulo, otvorili nové informačné kontrolné centrum. Nové centrum má pomôcť zabezpečiť vysokú kvalitu služieb poskytovaných miestnymi prevádzkovateľom štátnych diaľnic.

Centrum bude s pomocou pokročilých analytických nástrojov zhromažďovať všetky dáta týkajúce sa dopravy, a bude riadiť všetky dopravné kolízie, a s dopravou súvisiace služby, s cieľom poskytovať efektívnejšie a bezpečnejšie cestovanie pre 20 miliónov obyvateľov v 271 mestách brazílskeho štátu Sao Paulo.

Nový systém postavený na IBM technológií pre inteligentnú dopravu, ako aj konzultačných službách IBM expertov a konzultačných službách IBM biznis partnera, spoločnosti Magna Sistemas, bude sídliť priamo v budove dopravnej agentúry štátu Sao Paulo.

Informačné kontrolné centrum bude zhromažďovať, prepájať a zjednocovať dáta z operačných stredísk každej z 19 správcovských spoločností, prevádzkujúcich takmer tridsiatku štátnych diaľnic v štáte Sao Paulo. Technológie od spoločnosti IBM pomôžu štátnej dopravnej agentúre zlepšiť dohľad nad štátnymi cestami v dĺžke takmer 4000 míľ, čo predtým dokázala robiť len pomocou fyzických kontrol. Centrum pritom dokáže dohliadať nad diaľnicami a informovať o ich stave takmer v reálnom čase.

S IBM technológiami má dopravná agentúra štátu Sao Paulo v rukách správny nástroj na kontrolu poskytovaných služieb každej z diaľničných správcovských spoločností. Využívanie sofistikovaných Big Data analytických nástrojov pracovníkmi štátnej dopravnej agentúry im umožňuje získať oveľa lepšie informácie, ktoré im pomôžu robiť kvalifikovanejšie a lepšie rozhodnutia pri spravovaní cestných komunikácií v štáte Sao Paulo.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/44745.wss

Fotografie k téme nájdete na:
https://www.flickr.com/photos/ibm_media/14987743748

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.