Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. novembra 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM pomáha Afrike v boji s ebolou

BRATISLAVA 3. novembra – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM), odštartovala niekoľko programov, ktorých cieľom je zastaviť ďalšie rozširovanie eboly v západnej Afrike.

IBM poskytne africkému štátu Sierra Leone analytické nástroje, pomocou ktorých budú môcť občania informovať o problémoch priamo vládu. Nigérijská vláda získa cloudovú platformu IBM Connections, ktorú IBM ponúka všetkým vládnym inštitúciám, ako aj neziskovým organizáciám bojujúcim proti ebole. Spoločnosť tiež krajinám západnej Afriky poskytla globálnu platformu, pomocou ktorej môžu navzájom zdieľať dáta o tejto závažnej chorobe.

Nové programy IBM v Afrike využívajú znalosti celosvetovej siete výskumných laboratórií spoločnosti IBM, ktorá má dlhoročné skúsenosti s pomocou pri humanitárnych katastrofách. Na podporu vládnych inštitúcií a humanitárnych organizácií využíva IBM predovšetkým mobilné technológie, analytické nástroje a cloud computing. Na nových projektoch v Afrike spolupracuje IBM s Open Government Initiative v Sierra Leone, s University of Cambridge a spoločnosťami Airtel a Echo Mobile.

Nové výskumné laboratórium spoločnosti IBM v Afrike vyvinulo v spolupráci so sierraleonskou Open Government Initiative systém, ktorý umožňuje občanom hlásiť problémy a nové informácie ohľadne šírenia sa eboly telefonicky alebo prostredníctvom SMS správ. Vláde zároveň poskytne cenné informácie o každodenných problémoch komunít priamo postihnutých nákazou, vďaka čomu môže zlepšiť stratégiu boja proti šíreniu tohto ochorenia.

Vďaka cloudovému využitiu obrovskej výpočtovej kapacity a analytických nástrojov je systém schopný rýchlo identifikovať korelácie a upozorniť na začínajúce problémy, na základe analýz prijatých správ. Keďže súčasťou prijatých SMS a hlasových správ sú aj informácie o polohe, môže IBM vytvárať mapy informácií viažucich sa k jednotlivým lokalitám.

Dobrovoľníci z radov zamestnancov IBM pomáhajú identifikovať, katalogizovať a usporiadavať všetky zdroje otvorených dát spojených so šírením eboly, a vyzývajú aj ďalšie organizácie, aby sa zapojili do zberu týchto dát. Cieľom je vytvorenie databázy Ebola Open Data Repository, ktorá bude využívať cloudovú technológiu IBM SoftLayer a vládam, humanitárnym organizáciám, ako aj výskumným pracovníkom poskytne otvorený a bezplatný prístup ku všetkým dátam spojeným s ebolou.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/45214.wss

Obrázky k téme nájdete na:
https://www.flickr.com/photos/ibm_research_zurich/sets/72157648920299475/

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.