Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. januára 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM opäť kraľuje v patentoch

BRATISLAVA 24. januára – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) je už 21. rok za sebou na čele patentového rebríčka v Spojených štátoch amerických. Vynálezcovia spomedzi vedeckých a výskumných pracovníkov IBM získali v minulom roku 6 809 patentov.

Patenty IBM z minulého roka zahŕňajú širokú škálu vynálezov podporujúcich inovácie, ako napríklad technológie pre superpočítač IBM Watson, cloud computing, oblasť veľkých dát – Big Data alebo využitie analytických nástrojov. Tieto objavy vo veľkej miere prispievajú k rozvoju éry kognitívnych systémov, v ktorej budú počítače schopné učiť sa, uvažovať a komunikovať s ľuďmi oveľa prirodzenejším spôsobom ako doposiaľ.

Celkový počet patentov spoločnosti IBM za minulý rok prevýšil súhrn všetkých patentov, ktoré získali spoločnosti Amazon, Google, EMC, HP, Intel, Oracle/SUN a Symantec dohromady. Na rekordnom výsledku spoločnosti IBM v oblasti patentov sa podieľalo vyše 8000 vynálezcov, ktorí pochádzajú zo 47 štátov Spojených štátov amerických a 41 ďalších krajín.

Najúspešnejší tvorcovia patentov v USA za rok 2013:*

Infografika na stiahnutie Tu.
http://bit.ly/1argbfZ

Výber z najzaujímavejších patentov nájdete: Tu.
http://ibm.co/1argMOC

*Zdroj dát: IFI CLAIMS Patent Services

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.