Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87999_ibm 676x451.jpg
28. mája 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM na čele iniciatívy na využitie cloudu, dát, umelej inteligencie a blockchainu

PARÍŽ, BRATISLAVA 28. mája  – Spoločnosť IBM oznámila spustenie celosvetovej iniciatívy Call for Code. Iniciatíva určená pre partnerov spoločnosti IBM si kladie za cieľ prepojiť vývojárov z radov firiem, univerzít a akademických inštitúcií, ako aj startupov tak, aby sa zapojili do riešenia jedného z najpálčivejších spoločenských problémov dneška: ako sa pripraviť a reagovať na dopady prírodných katastrof.

Vo svojom prejave na konferencii VivaTech v Paríži vyzvala prezidentka spoločnosti IBM Ginni Rometty predstaviteľov technologického sektora, aby sa podieľali na tvorbe lepšej budúcnosti pre obyvateľov Zeme.

Spoločnosť IBM investuje v nasledujúcich piatich rokov do tejto iniciatívy svoje technológie a 30 miliónov dolárov. Iniciatíva Call for Code má prepojiť vývojárov z celého sveta s cieľom umožniť im využiť na riešenie tejto kľúčovej otázky umelú inteligenciou, blockchain, cloud a internet vecí. Najlepšie návrhy sa potom budú realizovať aj v skutočnosti.

„V IBM využívame technológie ako je umelá inteligencia, blockchain, internet vecí a cloud, aby sme vyriešili najväčšie výzvy, pred ktorými stoja podnikatelia“ povedala prezidentka IBM Ginni Rometty. „V rámci iniciatívy Call for Code by som chcela vyzvať všetkých vývojárov, aby sa k nám pripojili a využili tieto špičkové technológie, aby pomohli ľuďom, jednotlivým komunitám a celej spoločnosti,“ dodala.

„V oblasti ochrany ľudských práv a budovania lepšej spoločnosti môžeme naplni využiť silu technológií. Prvý ročník iniciatívy Call for Code je zameraný na podporu pre obete katastrof, a je vynikajúcou príležitosťou zistiť, akú úlohu môžu zohrávať technológie pri riešení potrieb najzraniteľnejších komunít ako aj tých, ktorí by sa mohli v dôsledku humanitárnej krízy dopustiť porušovania ľudských práv,“ povedal Laurent Sauveur, šéf externej komunikácie z Úradu pre ľudské práva OSN.

Call for Code tiež podporuje Americký červený kríž, ktorý hľadá nové spôsoby, ako podporiť obete katastrof. Rok 2017 bol jedným z najhorších z hľadiska prírodných katastrof. Zem zasiahli ničivé požiare, povodne, zemetrasenia a viaceré búrky.

Iniciatíva Call for Code podporuje vývojárov, aby vytvárali nové aplikácie, ktoré znížia ohrozenie populácie napríklad tak, že umožnia predvídať blížiace sa hrozby, zaviesť preventívne opatrenia a celkovú schopnosť komunít uviesť rozvrátené zdravotníctvo a školstvo po katastrofe späť do funkčného stavu.

Vývojári môžu napríklad vyvinúť aplikáciu, ktorá upozorní lekárnikov na to, že podľa predpovede počasia sa blíži nejaká pohroma, a mali by zvýšiť zásoby antibiotík, inzulínu, vody a očkovacích látok alebo umožní využívať optickú detekciu na zhodnotenie dopadov seizmickej činnosti a zrýchlenie vyriešenia škodlivých udalostí, aby obnova zasiahnutého miesta prebehla čo najrýchlejšie.

Tridsaťmiliónová investícia spoločnosti IBM pokryje pre vývojárov, ktorí sa rozhodnú zapojiť do iniciatívy Call for Code, prístup k vývojárskym nástrojom, technológiám, voľne prístupným zdrojovým kódom a školeniam s odborníkmi. Víťazný tím získa finančnú odmenu a bude mať prístup k dlhodobej podpore, ktorá pomôže zrealizovať ich myšlienku z prototypu do reálneho sveta vďaka partnerstvu spoločnosti IBM a nadácie Linux.

Vďaka programu Corporate Service Corps, v rámci ktorého vyrážajú odborníci z IBM do znevýhodnených lokalít po celom svete riešiť lokálne problémy pomocou moderných technológií, sa víťazný nápad dostane veľmi rýchlo z vývojárskeho laboratória do reálneho sveta. Členovia víťazného tímu Call for Code budú tiež prizvaný k jednej zo skupín programu Corporate Service Corps a svoje riešenie budú môcť aplikovať, s prispením odborníkov zo spoločnosti IBM, v prospech lokálnej komunity, ktorá ho bude môcť využiť.

IBM je zakladateľom iniciatívy Call for Code, ktorá bola vytvorená Davidom Clarkom, celosvetovo známym tvorcom verejnoprospešných aktivít. David Clark pri svojich verejnoprospešných aktivitách spolupracuje s poprednými humanitárnymi organizáciami, ako aj význačnými osobnosťami ako je princ Muhammad Ali, Organizácia Spojených Národov,  Amnesty International a Centrum Anny Frankovej.

„Cieľom celosvetovej iniciatívy Call for Code je zvýšiť status vývojárov v spoločnosti, pretože zohrávajú kritickú úlohu pri rozvoji inovácií, ktorú môžu významne meniť k lepšiemu, ako aj zachraňovať životy,“ poznamenal David Clarke, vedúci predstaviteľ organizácie David Clarke Cause.

Spoločnosť IBM usporiada vo viac ako desiatich mestách na celom svete, ako napríklad v Berlíne, Amsterdame, Bangalore, Dillí, Dubaji, Londýne, New Zorku, San Franciscu, Sao Paule, Tel Avive a ďalších mestách interaktívne vzdelávacie akcie a hackathony, s cieľom oboznámiť verejnosť so súťažou Call for Code.

Ako sa prihlásiť do programu Call for Code

Vývojári sa môžu už dnes registrovať na CallforCode.org
Iniciatíva Call for Code je prístupná pre jednotlivcov, ako aj pre maximálne päť členné tímy
Projekty možno prihlasovať od 18. júla do 31. augusta tohto roka
septembra 2018 bude vybraných spomedzi prihlásených projektov tridsať semifinalistov. O postupe troch projektov do finále rozhodne porota zložená z významných osobností technologického sektora
Víťaz Call for Code bude vyhlásený v priebehu benefičného koncertu s hviezdnym obsadením pod taktovkou organizácie David Clarke Cause

O IBM

Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje svojim klientom vo vyše 170 krajinách sveta široké portfólio inovatívnych produktov a služieb v oblasti informačných technológií.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s. r. o. bola založená 7. decembra 1992. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Organizačnou zložkou IBM Slovensko je aj Klientské inovačné centrum, ktoré sa zameriava na poskytovanie IT služieb a podporné činnosti pri realizácii IT projektov. Je zároveň súčasťou globálnej siete klientskych inovačných centier IBM. Spoločnosť IBM Slovensko dodáva svojim zákazníkom integrované, flexibilné a efektívne riešenia, ktoré ponúka prostredníctvom širokej siete predajcov, ako aj obchodných partnerov.

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.