Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. júla 2017 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM Mainframe prináša novú éru ochrany dát

BRATISLAVA 18. júla 2017 – Spoločnosť IBM predstavila IBM Z – novú generáciu najvýkonnejšieho transakčného systému na svete, schopného zvládnuť vyše 12 miliárd zašifrovaných transakcií denne. Nový systém tiež prináša prelomový šifrovací program, ktorý prvýkrát v histórii umožňuje neustále šifrovanie dát, z akejkoľvek aplikácie, cloudového systému, alebo databázy.

Nové šifrovacie schopnosti systému IBM Z sú navrhnuté tak, aby reagovali na narastajúci počet prípadov narušení zabezpečenia dát, ktorých dopady na celosvetovú ekonomiku sa v nasledujúcom roku odhadujú na osem biliónov dolárov. Z viac ako deviatich miliárd dátových záznamov stratených alebo odcudzených v roku 2013 boli zašifrované len štyri percentá. Veľká časť týchto dát je v rukách organizovaných kyberzlodejov, alebo zástupcov vlád a štátnych zamestnancov, ktorý zneužívajú prístup k citlivým údajom.

IBM Z zásadne rozširuje ochrannú sieť celosvetovo najporočilejšej technológie na šifrovanie. Ide o najvýznamnejšiu zmenu v mainfraimovej technológii od čias, keď sa pred viac ako desiatmi rokmi táto technológia otvorila pre Linux a open source softvér. Pokročilé kryptografické funkcie systému sa teraz rozširujú aj na akékoľvek dáta, siete externých zariadení alebo celé aplikácie, ako je napríklad služba IBM Cloud Blockchain, bez nutnosti zmien v týchto aplikáciách alebo v zmluvách o úrovni poskytovaných služieb.

„Väčšina ukradnutých alebo uniknutých dát je voľne dostupná a ľahko použiteľná, pretože doposiaľ bolo ich šifrovanie v takomto meradle veľmi náročné a príliš drahé,“ hovorí Ross Mauri, generálny riaditeľ pre IBM Z Systémy. „Preto prichádzame s programom na ochranu dát v cloudovej ére, ktorý bude mať veľmi rýchly a výrazný dopad na globálnu bezpečnosť dát,“ dodáva.

Viac informácii o portfóliu IBM Z, novom IBM z14 mainframe a IBM Z firemnej bezpečnosti sa dozviete na týchto odkazoch.

O IBMSpoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje svojim klientom vo vyše 170 krajinách sveta široké portfólio inovatívnych produktov a služieb v oblasti informačných technológií. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Organizačnou zložkou IBM Slovensko je aj Klientské inovačné centrum, ktoré sa zameriava na poskytovanie IT služieb a podporné činnosti pri realizácii IT projektov. Je zároveň súčasťou globálnej siete klientských inovačných centier IBM. Spoločnosť IBM Slovensko dodáva svojim zákazníkom integrované, flexibilné a efektívne riešenia, ktoré ponúka prostredníctvom širokej siete predajcov, ako aj obchodných partnerov.

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.