Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. októbra 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM kúpila spoločnosť Texas Memory Systems

BRATISLAVA 8. októbra – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) oznámila, že sa jej tento týždeň podarilo dokončiť akvizíciu spoločnosti Texas Memory Systems, ktorú odkúpila od jej doterajších majiteľov. Hodnotu akvizície spoločnosti nezverejnili.

Už v polovici augusta tohto roka IBM oznámila, že podpísala dohodu o prevzatí tejto súkromnej spoločnosti sídliacej v americkom Houstone, ktorá je lídrom vo vývoji špičkových vysokovýkonných riešení postavených na prenosných flash pamätiach.

Spoločnosť Texas Memory Systems, založená v roku 1978, sa zameriava na výrobu a predaj klasických úložiskových pamäťových riešení RamSan, ako aj pamäťových riešení vo forme prídavných PCI Express kariet. Jej výrobky pomáhajú spoločnostiam zvýšiť výkon ich systémov, pričom znižujú ich náročnosť z pohľadu dátových centier, počtu využívaných serverov a spotreby energií. Využívanie týchto riešení pomáha firmám zlepšiť ich výkon, ako aj ušetriť peniaze, ktoré môžu investovať do inovácií.

„Systémy postavené na prenosných flash technológiách prinášajú nové možnosti pre našich zákazníkov. Spoločnosť IBM je odhodlaná poskytovať špičkové možnosti v oblasti dátových úložísk postavených na prenosných flash pamätiach, ako základ našej stratégie inteligentných storage úložísk,“ povedal Brian Truskowski, generálny riaditeľ divízie IBM System Storage and Networking. „Texas Memory Systems rozširuje naše široké portfólio v ponuke dátových úložísk, postavených na flash pamätiach a flash optimalizácie softvéru, vďaka ktorým môžeme klientom poskytovať neporovnateľne vyššie hodnoty,“ dodáva Brian Truskowski.
Podľa odhadov spoločnosti IDC bude do roku 2016 využitie SSD riešení vo firmách výrazne rásť a dosiahne až tri exabyty dát.

Spoločnosť Texas Memory Systems bude začlenená do divízie Systems and Technology Group spoločnosti IBM.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.