Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. júla 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM kúpila spoločnosť Compose

BRATISLAVA 31. júla – Spoločnosť IBM oznámila kúpu firmy Compose so sídlom v Kalifornii, ktorá poskytuje cloudové databázové služby (DBaaS), zamerané na vývojárov webových a mobilných aplikácií. Ďalšia akvizícia spoločnosti IBM umožní komunite vývojárov podstatne zvýšiť ich produktivitu, a prinášať inovácie v oblasti open source a cloudových dátových služieb. Finančné podmienky transakcie neboli zverejnené.

Predpokladaná hodnota trhu cloudových databázových služieb by mala v roku 2019 dosiahnuť približne 14 miliárd dolárov. Dôvodom ich stále rastúcej popularity medzi developermi, je ich schopnosť, tvoriť rýchlo a jednoducho webové a mobilné aplikácie. Databázové cloudové služby spoločnosti Compose v súčasnosti využívajú klienti rôznych odvetví, vrátane maloobchodných reťazcov, škôl a firiem poskytujúcich služby v oblasti marketingu.

„Množstvo databázových ponúk spoločnosti Compose rozšíri platformu Bluemix spoločnosti IBM pre ďalších vývojárov aplikácií, ktorí potrebujú pre svoju prácu pripravené produkčné prostredie postavené na open source riešeniach,“ hovorí Derek Schoettle, generálny riaditeľ IBM pre cloudové dátové služby. Získanie Compose je zárukou toho, že spoločnosť IBM dokáže vývojárom ponúknuť najširšiu paletu databázových služieb v cloude, ktoré budú môcť flexibilne využívať aj v prostredí hybridného cloudu.

Ponuka dátových služieb IBM v cloude poskytuje kombinovateľné, integrované služby pre vývojárov ktoré sú prevádzkované na bezpečnej cloudovej platforme Bluemix, s vysokým výkonom a dostupnou podporou expertných tímov IBM.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/47363.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.