Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. augusta 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM je komplexným poskytovateľom Smart City riešení

BRATISLAVA 28. augusta – Podľa aktuálneho reportu spoločnosti Forrester Research, skúmajúceho zavádzanie moderných technológií v mestách je spoločnosť IBM (NYSE: IBM) jedným z dvoch svetových dodávateľov, ktorí sú komplexnými poskytovateľmi riešení pre Smart City – inteligentné mesto.

Tzv. inteligentné mesto, Smart City sa dokáže efektívne vysporiadať s nárastom dopravy, či počtu obyvateľov a efektívnym spôsobom vie pretransformovať svoju infraštruktúru v oblasti zdrojov vody, energií, školstva, zdravotníctva, sociálnej starostlivosti, bezpečnosti obyvateľov včasným riešením požiadaviek v jednotlivých oblastiach, pri zachovaní trvalo udržateľného rastu. Najnovší report Forrester Research uvádza, že rozsah softvérových produktov a služieb IBM určených pre mestá, spolu so schopnosťou analyzovať a integrovať informácie z rôznych mestských systémov sú dôkazom výnimočného postavenia spoločnosti v tejto oblasti.

Správa Forrester Research z 30. júla tohto roka prináša mestám a lokálnym vládam odporúčania, ako čo najefektívnejšie využívať Smart City služby a pracovať s ich technologickými poskytovateľmi. IBM ponúka rozsiahle portfólio Smarter Cities riešení pre mestá všetkých veľkostí, ktorých súčasťou sú poradenské služby, softvér, hardvér, strategické plánovanie pre mestá, riadenie ľudských zdrojov, ako aj infraštruktúrne služby. Podľa správy Forrester Research má IBM výnimočné postavenie aj ako dátový integrátor, schopný zapojiť do jedného systému rôzne časti mestskej infraštruktúry.

IBM zároveň dokáže spoľahlivo vyhodnocovať dáta z jednotlivých systémov mestskej infraštruktúry a vie ich prostredníctvom svojich Smarter Cities riešení premeniť na užitočné informácie vedúce k trvalo udržateľnému rozvoju miest. Spoločnosti sa napríklad podarilo v americkom meste Philadelphia využitím najnovších analytických nástrojov a vyhodnotením informácií neziskovej organizácie zaoberajúcej sa rozvojom pracovných zručností mladých a tamojšej organizácie pre umiestnenie pracovníkov na trhu práce identifikovať riziká, ktorým čelia stredoškoláci, ktorí predčasne opustia školu a ponúknuť im nové formy vzdelávania.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.