Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. apríla 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM: Do ktorej skupiny patríte vy?

ARMONK, N.Y/BRATISLAVA 26. apríla – Nová štúdia od IBM z oblasti médií a zábavy odhaľuje, že vďaka rýchlosti akou si spotrebitelia zvykajú na rastajúci počet digitálnych zariadení, začínajú sa formovať štyri nové typy „digitálnych osobností“. Spoločnosti musia preto prichádzať s inovatívnymi obchodnými riešeniami, ktoré poskytujú používateľom personalizovanejší zážitok.

Štúdia „Beyond Digital“ vykresľuje obraz spoločnosti, ktorá si závratnou rýchlosťou osvojuje širokú škálu digitálnych zariadení. Avšak na rozdiel od všeobecnej mienky, väčšina z nich nie sú vysokoškolskí študenti. Napríklad, 65 percent respodentov vo veku od 55 do 64 rokov pri sledovaní televízie surfuje po internete a smskuje s priateľmi. Z respondentov nad 65 rokov až 49 percent surfuje po webových stránkach a 30 percent pri sledovaní televízie posiela smsky. Vyše 82 percent opýtaných vo veku od 18 do 64 rokov využíva prepojené digitálne zariadenia.

Podľa výsledkov štúdie sa spotrebitelia v Číne a USA čoraz viac odkláňajú od tradičných foriem médií a na získanie aktuálnych správ uprednosťujú online zdroje.

Nové osobnosti
Dnešní zákazníci požadujú okamžitý prítup k personalizovanejšiemu obsahu podľa ich požiadaviek. S rastúcim množstvom digitálnych zariadení už nie je jednostranná komunikácia a distribúcia dostačujúca. Podľa štúdie väčšina používateľov spadá do jednej zo štyroch kategórií:

Odborníci na efektivitu – 41 percent respodentov používa digitálne zariadenia a služby na uľahčenie každodenných činností. Radšej posielajú email ako list, na komunikáciu používajú Facebook, na internet sa pripájajú cez mobily a nakupujú v online obchodoch.

Králi obsahu – pravidelne hrajú online hry, sťahujú si filmy či hudbu a televíziu sledujú online. Z celkového počtu respodentov tvoria 9 percent a v drvivej väčšine sú to muži.

Spoločenskí „maniaci“ – kladú dôraz na sociálnu interakciu. Musia mať neustály kontakt s priateľmi, bez ohľadu na miesto a čas. Až 15 percent opýtaných pravidelne udržuje a aktualizuje sociálne siete, taguje a komentuje online fotky a pozerá si videá iných užívateľov.

Majstri spojenia – 35 percent využíva pokročilejší prístup k sledovaniu médií. Mobilné zariadenia a aplikácie na Smartphonoch používajú na hranie online hier, počúvanie hudby, pozeranie videí, sledovanie správ, počasia, športu,….
Prieskum sa uskutočnil na vzorke 3800 respondentov v šiestich krajinách sveta – Čína, Francúzsko, Nemecko, Japansko, Spojené kráľovstvo a Spojené štáty americké. Na hodnotení spotrebiteľského správania v digitálnom svete sa podieľali predstavitelia z oblasti vysielania, vydavatelia, agentúry poskytujúce mediálne služby, či telekomunikační poskytovatelia.

Výsledky štúdie nájdete: http://www-935.ibm.com/services/us/gbs/thoughtleadership/ibv-beyond-digital.html

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva takmer 400 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej novým generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.