Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. marca 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM a STU zakladajú výskumné centrum

BRATISLAVA 2. marca – Spoločnosť IBM v spolupráci so Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave a spoločnosťou DWC Slovakia pracuje na projekte Založenie výskumného centra pre analýzu a ochranu dát, ktoré sa bude zaoberať analýzou a ochranou dát v mobilných zariadeniach.

Projekt založenia výskumného centra na analýzu a ochranu dát sa bude zameriavať na podporu špičkového výskumu, ktorý umožní firmám a organizáciám byť v online spojení prostredníctvom mobilných prístrojov, cloudu a sociálnych sietí bez akéhokoľvek ohrozenia v oblasti bezpečnosti.

Ako už samotný názov napovedá, stredobodom jeho vedeckého záujmu budú dáta. Práve Big Data sú dnes pre firmy a organizácie nielen zdrojom dôležitých a užitočných informácií, ale predstavujú aj jedno z najvýznamnejších aktív, ktoré je potrebné bezpečne chrániť. Stále rýchlejší rozvoj informačných technológií a inovácií prináša nové výzvy vedúce minimalizácií rizika kybernetických útokov.

„Medzinárodné výskumné centrum prinesie na Slovensko špičkový výskum v oblasti Big Data. Do septembra tohto roka sa študenti Slovenskej technickej univerzity budú podieľať na praktickej simulácii a testovaní narušenia bezpečnosti mobilných zariadení s konkrétnymi úlohami dôležitými pre dosiahnutie očakávaných výsledkov,“ povedal generálny riaditeľ IBM Slovensko Martin Murgáč.

Projekt Založenie výskumného centra pre analýzu a ochranu dát je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja, prostredníctvom Agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky pre štrukturálne fondy Európskej únie.

„IBM sa na Slovensku dlhodobo snaží prinášať na univerzitnú pôdu know-how v oblasti najmodernejších technológií. Jedným z cieľov tohto projektu je kvalitnejšie prepojenie akademickej obce z praxou, a jej zapojenie sa do riešenia výskumných úloh slúžiacich pre potreby biznisu v oblasti kybernetickej bezpečnosti,“ doplnil Martin

Výskumné centrum bude jedným z mála výskumných centier na Slovensku s aktívnou účasťou nadnárodného výskumu. IBM bude v rámci výskumných úloh nového centra využívať potenciál vlastných výskumných laboratórií v oblasti Big Data, a sprostredkuje tak intenzívnejšie prepojenie vlastných výskumných kapacít s akademickou sférou a domácim komerčným výskumom.

Práve vďaka aktívnej spolupráci s nadnárodným výskumným prostredím sa výskumné centrum, ktoré vzniká v rámci realizácie predkladaného projektu, môže stať medzinárodne renomovaným výskumným centrom a aj partnerom pre ďalšie domáce, ale aj zahraničné inštitúcie pôsobiace v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

O DWC
DWC je softvérová spoločnosť zameriavajúca sa na implementáciu systémov na správu dokumentov a riadenie procesov. Riešenia spoločnosti DWC využíva v súčasnosti vyše 25 tisíc užívateľov v desiatkach organizácií a firiem. Spoločnosť DWC vznikla v roku 2000 a je dodávateľom certifikovaných riešení, ktoré spolupracujú s ERP a databázovými systémami a v praxi zvyšujú rýchlosť, efektívnosť a transparentnosť administratívnych procesov v súlade s medzinárodnými štandardmi. Riešenia spoločnosti DWC umožňujú bezpečné a dlhodobé ukladanie dôležitých dokumentov.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu a Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

O STU
Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU) je modernou výchovno-vzdelávacou a vedeckou inštitúciou poskytujúcou vzdelávanie najmä v technických, technologických, technicko-ekonomických, technicko-informačných a technicko-umeleckých odboroch štúdia. Na siedmich fakultách STU, ktoré ponúkajú štúdium v akreditovaných študijných programoch, v komplexnom systéme bakalárskeho, inžinierskeho a doktorandského štúdia študuje aktuálne viac ako 17-tisíc študentov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.