Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. apríla 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM a Apple spolupracujú v zdravotníctve

BRATISLAVA 15. apríla – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) oznámila, že jej zdravotnícka analytická platforma Watson Health v cloude bude podporovať a analyzovať zdravotné údaje a dáta zadané užívateľmi iOS Apple aplikácií ResearchKit a HealthKit. Tento krok nasleduje po vytvorení novej obchodnej jednotky spoločnosti IBM Watson Health, ktorá poskytne lepší prístup lekárskeho výskumu k najmodernejšej analýze zdravotníckych dát, ako aj otvoreným úložným riešeniam. Mobilné zariadenia v súčasnosti generujú obrovské množstvo cenných údajov o zdraví ich užívateľov. HealthKit a ResearchKit aplikácie sprostredkujú využitie týchto dát na urýchlenie lekárskeho výskumu vedúce k zlepšeniu zdravotného stavu obyvateľov.

Apple HealthKit umožní vývojárom vytvárať zdravotnícke aplikácie, ktorých cieľom je poskytnúť užívateľom možnosť komplexnejšej starostlivosti o zdravie a zlepšenia celkovej kondície. ResearchKit je open source softvér, ktorý poskytne lekárskemu výskumu nástroje pre urýchlenie nových poznatkov v oblasti medicíny. HealthKit môže byť použitý na vytvorenie aplikácie, ktorá bude sledovať celkové správanie užívateľov a jeho vplyv na ich zdravie, ako aj dodržiavanie liečebného plánu. Užívatelia, ktorí sa pripoja ResearchKit môžu tiež zdieľať informácie o svojom zdraví s lekárskym výskumom.

IBM bude identifikovať údaje zo zdravotníckych aplikácií v bezpečnom, škálovateľnom cloudovom systéme, ktorý poskytne výskumníkom prístup k zdieľaným dátam v otvorenom ekosystéme. Pracovníci v oblasti lekárskeho výskum zároveň získajú prístup k prediktívnym analýzam spoločnosti IBM. Pre aplikácie využívajúce Apple HealthKit a ResearchKit IBM poskytne cloudovú platformu na jednoduché ukladanie, zhromažďovanie a modelovanie dát v kombinácii s inými zdrojmi dát, s cieľom dosiahnuť lepšie výsledky v oblasti lekárskeho výskumu.

„Naše rozsiahle vedomosti a znalosti zdravotníctva nám pomôžu zabezpečiť, aby lekári a výskumníci mohli maximálne využívať skúsenosti a poznatky prístupné pomocou Apple HealthKit a ResearchKit aplikácií,“ povedal pri tejto príležitosti John E. Kelly III., senior viceprezident spoločnosti IBM.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/46583.wss

Obrázky k téme nájdete na:
https://www.flickr.com/photos/ibm_media/sets/72157648064706808/

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.