Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. júla 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Ian Anderson s Jethro Tull príde v lete do Bratislavy

BRATISLAVA 9. júla – Škótsky hudobník Ian Anderson a Jethro Tull vyrazili na cesty s unikátnym projektom, ktorý sa už nebude opakovať. Celosvetové turné dostalo názov „Thick As A Brick“ Special Tour 2012 a propaguje nielen novinku TAAB 2, ktorá vychádza 2. apríla 2012, ale exkluzívne na koncerte v Bratislave zaznejú oba kompletné albumy – klasický Jethro Tull „Thick As A Brick“ z roku 1972 a novinkový album TAAB2 (2012) – to celé teatrálnej multimediálnej show plus niečo naviac…

Ian Anderson – spev, flauta, gitara; John O´Hara – klávesy, akordeón; David Goodier – basa; Florian Opahle – gitary; Scott Hammond – bicie, perkusie

Skupina Jethro Tull vznikla v decembri 1967. Z pôvodnej zostavy v nej dodnes zotrval iba skladateľ, textár, spevák, flautista, ale aj príležitostný hráč na gitaru, mandolínu a gajdy Ian Anderson. Okrem neho je stabilným členom rockovej formácie aj gitarista Martin Barre, ktorý figuruje už na nahrávke Stand Up z roku 1969. Práve tento druhý štúdiový album sa dostal na čelo britského rebríčka a dosiahol ako prvý zlatú platňu.

S ďalšími nahrávkami sa Jethro Tull presadili aj za „veľkou mlákou“, keď napríklad piata štúdiovka Thick as a Brick dosiahla jednotku v americkom Billboarde. Veľmi úspešné boli aj nasledujúce albumy Living in the Past (1972), A Passion Play (1973) a War Child (1974).

Ian Anderson a spol. boli v začiatkoch bluesovou kapelou, no postupne vo svojej tvorbe začali využívať aj folkové či džezové prvky a niektoré piesne znejú dokonca ako staroanglická hudba. Kapela predala na celom svete viac ako 41 miliónov kópií nahrávok a ich záznamy dokumentujú viac ako dvetisíc koncertov, ktoré navštívilo viac než 15 miliónov fanúšikov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Electric Guitarland 2024 Jeseň v znamení art rocku!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.