Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. júla 2014 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Hviezdna Diana Damrau v Opere SND

BRATISLAVA 31. júla – Na predstavení Belliniho opery Puritáni 11. decembra 2014 čaká návštevníkom mimoriadny umelecký zážitok. Vďaka výborným medzinárodným aj priateľským kontaktom hudobného riaditeľa a šéfdirigenta Opery SND Friedricha Haidera stvárni jednu z hlavných postáv Elvíru hviezdna sopranistka Diana Damrau.

Hudobní znalci a nadšení obdivovatelia oceňujú jej umenie, ktorým vie vyšperkovať svoje koloratúry, dokonalú techniku, veľký zmysel pre drámu a skutočné emócie, ktoré z javiska odovzdáva svojim divákom. Diana Damrau je osobnosťou, ktorá vyžaruje z pódia vzácnu energiu a noblesu.

Je známa štýlovým stvárnením úloh v operách Mozarta a Richarda Straussa, ale aj Vivaldiho, Beethovena, Rossiniho, Donizettiho, Verdiho, Wagnera a mnohých ďalších. Interpretuje tiež piesne Richarda Straussa, Brahmsa, Mendelssohna, Schumanna, Chopina, Liszta, Mahlera, Berga…

Diana Damrau debutovala v Covent Garden v roku 2003 ako Kráľovná noci v Mozartovej Čarovnej flaute. Nasledujúci rok to už bola La Scala pod taktovkou Riccarda Mutiho, v roku 2005 Metropolitná opera v New Yorku. K týmto scénam, na ktorých pravidelne hosťuje, pribudli Viedenská a Bavorská štátna opera a ďalšie, rovnako ako najprestížnejšie koncertné sály ako Carnegie Hall, či viedenský Musikverein. Umelkyňa nahráva pre EMI, Virgin Classics, DG, Opus Arte a ďalšie významné gramofónové spoločnosti.

Na každom zo stretnutí Diana Damrau očarí a získa si publikum svojím umením, šarmom a nesmiernou komunikatívnosťou. Diváci v Carnegie Hall si určite radi spomínajú na moment, keď v bezprostrednej atmosfére umelkyňa súzvučala s orchestrom ako dirigent, a tak jej slávny Zubin Mehta prepožičal na chvíľu taktovku. Takto sa stala prvou a zrejme zatiaľ jedinou „dirigentkou“ Viedenských filharmonikov. Ukážku si s potešením môžete vypočuť na you tube.

Určite však bude nesmierne inšpirujúce osobné stretnutie s touto charizmatickou umelkyňou 11. decembra 2014 v historickej budove SND na predstavení Belliniho opery Puritáni.

Vstupenky sa v predaji rýchlo míňajú. Sú k dispozícii online na www.snd.sk, v pokladnici v novej budove SND od 11. augusta a v historickej budove SND od 18. augusta 2014.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Niké Športovec mesiaca január nominoval na podporu talentovanú lyžiarku: Stane sa z Dominiky vďaka Fondu pre budúcnosť športu nová Petra Vlhová? Lars Kepler a jeho Lazár

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.