Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97274_novy projekt 676x444.jpg
1. decembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Huawei Seeds for the Future 2021 má nových absolventov

1.12.2021 – Vzdelávací projekt Seeds for the Future technologickej spoločnosti Huawei Technologies ukončil svoj deviaty ročník. Tohtoročnými absolventmi sú študenti z Technologickej Univerzity v Košiciach a Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Pýšiť sa môžu návrhmi projektov, ktorých cieľom je zlepšiť environmentálnu situáciu na Slovensku, no aj život znevýhodnených skupín.

„Technológie sa dnes vyvíjajú neuveriteľnou rýchlosťou a spolu s nimi aj náš svet. Byť súčasťou svetovej digitálnej komunity je pre Slovenskou nevyhnutnosťou. Veríme, že práve naši mladí študenti budú tí, ktorí nám v tejto spoločnosti zabezpečia nespochybniteľné miesto,“ otvoril tohtoročný projekt Dušan Bella, slovenský veľvyslanec v Čínskej ľudovej republike.

18 slovenských študentov bolo rozdelených na 2 tímy. Po týždni intenzívnych kurzov a lekcií bolo ich úlohou navrhnúť projekt, ktorý by zlepšil vybranú oblasť spoločenského života. Jeden z tímov sa zameral na pomoc a skvalitnenie života postihnutým ľuďom, či už na vozíčku alebo nevidiacim. Riešenia by sa však dali rozšíriť aj na väčší okruh ľudí, ako napríklad na ľudí s kolobežkami, či s kočíkmi. Projekt druhého tímu predstavil koncept zmenšovania čiernych skládok za pomoci ľudí bez domova v meste Košice, ktorí by tak dostali príležitosť zapojiť sa do pracovného života.

Okrem návrhu projektov sa študenti zameriavali na moderné technológie, akými sú cloud alebo 5G, témou však bol aj koncept „leadershipu“ a medzinárodného podnikania.

Venovali sme sa rôznym témam zo sveta inovácii a technológii, aj keď mne osobne prišla najzaujímavejšia prednáška na tému líderstvo a vedenie s cieľom, ktorá bola skutočne zaujímavá a prínosná,“ hovorí Martin Kovalčík, študent odboru Finančníctvo, bankovníctvo a investovanie so špecializáciou na finančný manažment na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Ja osobne som si obľúbil cloud computing. Určite je to niečo, čomu by som sa chcel venovať aj do budúcna. Čo sa týka Slovenska, jednoznačne si už získalo minimálne povedomie o sebe ako o krajine, kde sú kvalitní a aktívni ľudia so záujmom o riešenia na svetovej úrovni,“ povedal o projekte Daniel Balogh, ktorý na Technickej Univerzite v Košiciach študuje programovanie v jazyku Java.

Spoločnosť Huawei sa na oblasť rozvoja a podpory IKT talentov zameriava aj v ďalších programoch – napríklad Huawei IKT akadémia, certifikácia HarmonyOS alebo projekt 1000 Dreams. Firma uvádza, že jej dvere sú pre odhodlaných študentov vždy otvorené.

Informačný servis

K téme

Jesenná ITAPA 2023: Digitalizované zdravotníctvo je náš cieľ. Najskôr tu ale musíme dokončiť rozbehnuté projekty Ľudia investujú neskoro večer a využívajú k tomu stále častejšie mobil. Toto správanie je však rizikové, ukazuje vedecká štúdia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.