Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
93403_untitled 2.jpg
28. júla 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Huawei je šiestou najinovatívnejšou firmou na svete

28.7.2020 – Renomovaná analytická spoločnosť Boston Consulting Group zverejnila rebríček najinovatívnejších svetových firiem roku 2020.

Medzi lídrami sú spoločnosti ako Apple, Alphabet alebo Amazon. Skokanom roka sa stal čínsky technologický koncern Huawei, ktorý postúpil z pôvodného 48. miesta na 6. Rebríček hodnotí firmy z pohľadu kritérií, akými sú napríklad využitie umelej inteligencie, inkubátorov alebo partnerstiev s akademickými inštitúciami. Celkovo tak tieto firmy rozširujú hranice štandardov bežného podnikania v danom sektore. Podľa Boston Consulting Group sú najúspešnejšie tie spoločnosti, ktoré investujú značné zdroje do oblasti výskumu a vývoja. Počas svetovej pandémie koronavírusu im práve tieto investície pomohli zmierniť všeobecný úbytok tržieb.

Inovatívne spoločnosti investujú v porovnaní so slabšími firmami do výskumu a vývoja v priemere 1,4x viac, uvedenia produktu či služby na trh im priemerne trvá o 5 mesiacov dlhšie. Následný finančný zisk je ale až štvornásobne vyšší. „Do výskumu a vývoja Huawei investuje viac ako desatinu svojich ročných výnosov. V minulom roku výdavky spoločnosti v tejto oblasti predstavovali takmer 20 miliárd dolárov, čo je viac ako 15 percent jej celkových príjmov,“ hovorí Tomáš Kolder, PR manažér korporátnej divízie Huawei.

Štúdie Boston Consulting Group vychádzajúce pravidelne už od roku 2005. Dôraz sa kladie aj na priebežné umiestnenie počas jednotlivých rokov. V súčasnosti sú príjmy typickej „malej“ spoločnosti na zozname 50 najinovatívnejších spoločností BCG 2020 v priemere 30 miliárd dolárov, čo je oproti roku 2005 skok o viac ako 170% z pôvodných 11 miliárd dolárov.

Informačný servis

K téme

Zvažujete nad zmenou mobilného operátora? 4ka začala ponúkať dotované mobilné telefóny a paušály už od 4 eur Sunseap a Huawei spustili najväčšiu solárnu farmu na svete

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.