Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. októbra 2017 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Hraničné situácie v živote diabetika

Bratislava, 20.10.2017 – V roku 2017 sa Slovensko teda Slovenská diabetologická spoločnosť pridáva k aktivitám a projektu s názvom „Žijeme život na hrane“, ktoré organizujú české pacientske organizácie. Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o možných rizikách zle liečenej cukrovky.

Viete si predstaviť, ako sa s cukrovkou naozaj žije? Ako to ovplyvní život pacienta a jeho rodiny?

Aký je život na hrane, si budete môcť vyskúšať aj vy vďaka kampani, počas ktorej sa budete môcť vžiť do role diabetika.

Počas dní 24.10.2017 – 26.10.2017 bude pre širokú verejnosť v OC Eurovea v Bratislave pripravené stanovisko (pri predajni Reserved) určené na edukáciu širokej verejnosti a meranie glykémie pre nediabetikov ako aj glykovaného hemoglobínu u diabetikov.

Sprievodným programom okrem meraní bude aj slackline, čiže chodenie po lane, ktoré posilňuje zmysel pre rovnováhu a držanie celého tela. Od klasického lana sa líši tým, že na chodenie sa využívajú dva pevné body medzi ktoré sa naťahujú polyesterové popruhy šírky 25 mm. Ako aj ďalšie aktívne možnosti balansovania na hrane budú pre Vás pripravené aj bosu podložky, jednokolka, ale aj handwalking.

V dňoch 24 – 26. októbra 2017 si tak každý bude môcť odmerať svoje hodnoty cukru v krvi a aspoň symbolicky vyskúšať, aký je život na hrane s diabetom.

Hranice bezproblémového života pri diabete určuje správna liečba a životný štýl. Vďaka nim by sa hodnoty cukru v krvi diabetikov mali dlhodobo udržiavať v správnom rozmedzí. Ak tieto hodnoty presahujú určité hranice, prípadne často kolíšu mimo nich, hrozia vážne zdravotné komplikácie, ktoré vedú k invalidite a ohrozujú život pacienta. Život s cukrovkou nemusí byť životom na hrane, ak pacient pozná hraničné hodnoty, ktoré je potrebné dodržiavať a zvládne hraničné situácie, ktoré choroba môže priniesť.

Viac informácií nájdete na www.zivotbezcukrovky.sk

K téme

Ochorenia, ktoré nebolia, mávajú ten najbolestivejší dopad. Starajte sa o seba skôr, ako sa o vás budú musieť starať iní Philip Morris International: Podľa novej štúdie takmer zdvojnásobenie počtu falšovaných cigariet v Európskej únii viedlo k nárastu celkovej spotreby nezákonných cigariet v roku 2020

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.