Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. júla 2013 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Hokejista Jenčík opäť vidí!

BRATISLAVA 9. júla – Hokejisti HC Košice už majú zápasovú sezónu za sebou. Čas pred letnou prípravou sa viacerí z nich rozhodli využiť pre svoje telo a ľahli si na operačný stôl. Tentoraz sa však nereparovali kolená ani chrbtice. Hokejisti sa zverili do rúk lekárom z košického laserového očného centra Oftum, aby im opravili chyby zraku. Zdravé oči totiž každý hráč potrebuje rovnako ako rýchle nohy, či dobrý ťah na bránu. Ako prvý sa na „rozstrel“ s košickými očnými chirurgami prof. MUDr. Tomášom Juhásom DrSc. a MUDr. Tomášom Juhásom mladším dostavil 28-ročný útočník Richard Jenčík. „Nie je to preto, že by som poriadne nevidel na puk, “usmieval sa pred zákrokom. „Môj zrak však nie je perfektný. Som krátkozraký, na jednom oku mi zistili -1 dioptriu a na druhom -0,75 dioptrie. Cítim to vtedy, keď napríklad šoférujem po zotmení. Okuliare nenosím, ale chcem jazdiť bezpečne ,“vysvetľoval. Tesne pred operáciou bol trochu nervózny, po zákroku však vyšiel zo sály veľmi spokojný.
„Sľúbili mi, že ma to nebude bolieť – a skutočne to vôbec nebolelo, “pochvaľoval si. Keď sme sa Richarda neskôr pýtali ako sa cíti, tešil sa: “Vidím naozaj perfektne. Spočiatku, pár hodín, som videl ako pod vodou. Okamžite sa to však začalo zlepšovať a teraz vidím ostro aj v aute do väčšej diaľky. Už som si šoférovanie vyskúšal. Teším sa na ľad! “

Rýchly a presný

Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftumeje možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka – napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmus. Po konzultácii s chirurgami, strelec Jenčík absolvoval práve tento druh zákroku. Z-lasik je veľmi pohodlný a komfortný spôsob operácie oka. Je určený pre ľudí, ktorí požadujú vynikajúci výsledok bez dlhého zotavovania sa. Už na druhý deň po takejto operácii sa dá ísť do práce, človek môže takmer okamžite jazdiť, či pracovať na počítači. Metóda Z-lasik má s hrou na ľade niečo spoločné – je totiž rýchla a presná. Pri metóde Z-lasik sa používa špičková švajčiarska technológia. Zákrok sa vykonáva femtosekundovým laserom FEMTO LDV Crystal Line švajčiarskeho výrobcu Ziemer. V súčasnosti je to najmodernejší zákrok s laserom novej generácie, ktorý je až 100-krát rýchlejší a jemnejší ako ostatné
tujúce systémy. Ako vlastne operácia Z-lasik vyzerá? Je to dvojfázová procedúra. V prvej fáze femtosekundový laser vytvorí 0,1 mm tenkú vrstvu rohovky, ktorá sa odklopí nabok a ďalším excimerovým laserom sa korigujú dioptrie. Pacient necíti žiadnu bolesť. Najcitlivejšia povrchová vrstva rohovky je uchránená, celá korekcia sa deje vo vnútri pod ňou. Odpadávajú teda nepríjemné pocity rezania a pálenia po zákroku. Celú operáciu robí laserový lúč- najpresnejší inštrument aký v medicíne existuje. Zrak je uchránený pred akýmkoľvek dotykom so skalpelom. Richard tento „zápas“ hodnotil dvomi slovami „Jednoznačná výhra. Je to rýchle, bezbolestné a vidím perfektne.“ Nasledovať ho budú aj ďalší hráči HC Košice. Veď dať si opraviť zrak rýchlo, bez bolesti a s výborným výsledkom – to je jednoducho gól.

Web: www.oftum.sk

Facebook: https://www.facebook.com/Oftum
Bezplatná linka OFTUM BA: 0800 10 777
Bezplatná linka OFTUM BB: 0800 10 444
Bezplatná linka OFTUM KE: 0800 10 888

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Dokáže sa vyhýbať dievčatám a držať prísny celibát? ENVI hra učí ľudí, ako lepšie triediť odpad

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.