Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

HOKEJ: V príprave tesný triumf Sloveniek nad Rakúšankami

BRATISLAVA 6. novembra (SITA) – Slovenské hokejové reprezentantky zvíťazili v St. Pöltene tesne 4:3 nad domácimi Rakúšankami v nedeľňajšom prípravnom zápase. O triumfe hostiek rozhodla 31 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Miram Mikesková. Slovenky pritom ešte v 52. min prehrávali o dva góly, predviedli však výborný záver. Dva zásahy zaznamenala Jana Kapustová, jeden pridala Iveta Klimášová.

Výsledok nedeľňajšieho prípravného stretnutia hokejistiek v St. Pöltene:
Rakúsko – Slovensko 3:4 (0:1, 0:0, 3:3)
Góly SR: 1. a 59. Kapustová, 52. Klimášová, 60. Mikesková

Hlas:
Andrej Schöber (tréner Sloveniek, zdroj: SZĽH): „Prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá, dali sme rýchly gól a súpera sme prakticky k ničomu nepustili. Dokázali sme ubrániť najlepšie rakúske hráčky, či už to bola Kantorová alebo Altmannová, a dobre sme pokrývali aj nahadzované puky. V druhej tretine súper zlepšil pohyb, z našej strany prišli nejaké chyby, ale mali sme aj viacero šancí a nastrelili sme žrď. Bola to vyrovnaná tretina na strely i príležitosti. Nezachytili sme však úvod tretej tretiny, keď Rakúšanky hneď vyrovnali. Potom sme si dali nešťastný vlastný gól, a dostali sme rýchlo aj tretí pri našom oslabení. To nás pribrzdilo, ale urobili sme pár zmien v zostave a rýchlo sme strelili kontaktný gól. Dianie na ľade bolo naďalej vyrovnané, korčuliarsky sme mali navrch. V závere súper urobil niekoľko chýb, ktoré sme využili. Rakúšanky sa totiž snažili dať ďalšie góly, aby rozhodli zápas, lenže zbytočne hru otvorili a tieto medzery sme využili na prečíslenia, v ktorých sme sa dokázali presadiť.“