Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

HOKEJ-NHL: Pánik skóroval po 11 sekundách, shutout Budaja – doplnené

Doplnené o hlasy a rozšírený text.

DENVER 6. novembra (SITA) – Zo zápasu NHL Dallas – Chicago uplynulo iba 11 sekúnd, keď slovenský útočník Richard Pánik zasunul odrazený puk medzi betóny brankára domácich Anttiho Niemiho a hostia viedli 1:0. Pánik skóroval po siedmy raz v tejto sezóne a Chicago napokon zvíťazilo 3:2, keď udržalo na dištanc útočné hviezdy Dallasu. Víťazný gól dosiahol v 28. min v presilovke Patrick Kane, ktorý vyťažil zo skvelej prihrávky Arťoma Anisimova. Rus predĺžil sériu s minimálne 1 bodom na 10 zápasov. Práve Kane a Anisimov sú s 15 bodmi na čele tabuľky produktivity celej NHL. Blackhawks dosiahli piate víťazstvo v rade, na ktorom sa tentoraz produktívne nepodieľal Marián Hossa. Skúsený útočník si pripísal iba jednu strelu na bránku. Chicago už je na čele Západnej konferencie o skóre pred Edmontonom. „Nemyslím si, že si z nás niekto uvedomuje, že máme nejakú sériu víťazstiev. Našou snahou je zlepšovať sa ako tím zo zápasu na zápas a to bez ohľadu na víťazstvá či prehry,“ uviedol kapitán Chicaga Jonathan Toews. Ku gólu Pánika, po ktorom sa spočiatku tešil z presného zásahu práve Toews, skúsený útočník poznamenal: „Bolo to pekné. Vždy je dôležité začať duel takto, dodá to potrebné sebavedomie.“ Pánik má z 12 stretnutí na konte 11 bodov (7+4), čo je o tri viac ako za celú minulú sezónu dokopy (6+2). Medzi najlepšími strelcami NHL je na spoločnom druhom mieste.

Veľký dôvod na úsmev mal po šiestom víťaznom zápase v sezóne Peter Budaj. Slovenský brankár Los Angeles nepustil za svoj chrbát ani jeden puk na ľade Calgary a s 24 zákrokmi dosiahol shutout, svoj prvý v NHL od 28. októbra 2013, keď ešte pôsobil v Montreale. Celkovo ich má 34-ročný skúsený gólman (v sobotu tretia hviezda zápasu) od sezóny 2005/2006 na konte jedenásť. Kings zvíťazili nad Flames hladko 5:0 aj vďaka dvom gólom Devina Setoguchiho. Hráči Los Angeles iba prvý raz v sezóne vyhrali v riadnom hracom čase, zostávajúcich päť ich víťazstiev sa zrodilo v predĺžení, resp. po nájazdoch. „Je to už dávno, čo som naposledy predtým skóroval. Na ľade som sa dobre cítil, bol som vhodne nastavený už z predchádzajúceho zápasu. Vyplatila sa mi kontinuálna robota,“ vravel na webe NHL Devin Setoguchi, ktorý strelil dva góly v jednom stretnutí prvýkrát od 31. januára 2014.

V sobotňajšom 13-zápasovom programe NHL boli v hre aj traja slovenskí obrancovia, dvaja sa tešili z víťazstiev svojich tímov. Edmonton v zostave s Andrejom Sekerom (1 strela, 2 bloky, 2 mínusky) prehrával na ľade NY Islanders už po šiestich minútach 0:2, ale za ďalších 7 minút bolo vyrovnané a napokon sa hostia tešili z triumfu po samostatných nájazdoch. Ten netešil brankára Islanders Jaroslava Haláka, ktorý kryl 20 z 23 striel, ale v nájazdoch ho ako jediný prekonal útočník hostí Mark Letestu. Halák prehral so svojím tímom druhýkrát v rade po nájazdovej lotérii, pred dvoma dňami „ostrovania“ rovnakým tesným spôsobom nestačili na „letcov“ z Philadelphie.

Toronto si doma poradilo s Vancouverom 6:3 a bol pri tom aj Martin Marinčin. Obranca Maple Leafs odkorčuľoval 20:11 min a zápas ukončil s dvoma plusovými bodmi. Zatiaľ čo domáci aj vďaka dvoch gólov Tylera Bozaka predĺžili sériu víťazstiev na 3 zápasy, bezzubí hostia prehrali ôsmykrát v sérii. Kapitán Bostonu Zdeno Chára strávil na ľade v súboji s New York Rangers 21:11 min, zblokoval dve strely, ale prehre 2:5 nezabránil. „Niekedy je útok najlepšia obrana. V čase, keď sme mali brániť náskok, pokračovali sme v ofenzívnej snahe a dosiahli ďalšie góly,“ uviedol brankár Toronta Frederik Andersen. Na ľade Air Canada Centre sa v sobotu poriadne iskrilo. Oba tímy nazbierali dovedna 171 trestných minút, z toho 157 v tretej tretine, keď sa klzisko premenilo na bojisko. Dánsky brankár Andersen a jeho americký náprotivok Ryan Miller dostali tresty do konca zápasu a záverečných 5:08 min museli dochytať Švédi Jhonas Enroth, resp. Jacob Markström. Nazem Kadri a Matt Martin z Toronta si pripísali dovedna 39 trestných minút, ďalších 19 pridal útočník Vancouveru Jannik Hansen. „Takéto ródeo na ľade som nezažil od juniorských čias, hráči súpera aj naši hokejisti sa poriadne dostali do ráže,“ zhodnotil tréner Toronta Mike Babcock na webe Toronto Sun. „Keď som videl, že Miller sa zapojil do bitky, pridal som sa aj ja, lebo súper bol v presile. Nemyslím si, že oni v závere chceli hrať hokej,“ komentoval Andersen na webe NHL.

Aj zásluhou dvoch gólov kapitána Sidneyho Crosbyho zvíťazil Pittsburgh v San Jose 5:0 v repríze zatiaľ posledného finále Stanley Cupu. Crosby skóroval v rozpätí necelých dvoch minút na rozhraní prvej a druhej tretiny (2:0 a 3:0) a prakticky predčasne rozhodol o triumfe „tučniakov“. Crosby vynechal šesť zápasov na začiatku sezóny pre symptómy otrasu mozgu, ale momentálne je s 8 gólmi už najlepším strelcom NHL. V bránke Pittsburghu zaznamenal shutout Matt Murray, keď pochytal všetkých 32 striel z hokejok hráčov San Jose.

Hokejisti Colorada zvíťazili nad Minnesotou 1:0. Jediný presný zásah duelu padol v presilovke, v 51. min sa presadil švédsky krídelník Gabriel Landeskog. Hráči Montrealu sa vzchopili po piatkovej blamáži 0:10 v Columbuse a doma zdolali súperov z Philadelphie 5:4. Rozhodnutie padlo v 51. min z hokejky českého útočníka Tomáša Plekanca, ktorý skóroval v oslabení. „Bolo stopercentne jasné, že sa musíme dať dokopy a odraziť k lepšiemu výkonu po tom mizernom zápase,“ povedal obranca Montrealu Greg Pateryn, ktorý v 10. min zvýšil na 2:0 pre svoj tím. Canadiens dosiahli desiate víťazstvo v sezóne a s 21 bodmi sú na čele NHL.

Sumáre sobotňajších zápasov NHL:

Colorado – Minnesota 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 51. Landeskog (Duchene, M. Rantanen)

Boston – New York Rangers 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Góly: 4. Bergeron (Marchand), 55. Pastrňák (Riley Nash, Carlo) – 16. Holden (Vesey, Stepan), 18. Stepan (Grabner, Girardi), 23. K. Hayes (M. Staal, Klein), 54. Bučnečvič (Stepan, Skjei), 57. Grabner
Zdeno Chára (Boston) odohral 21:11 min, 3 strely, 1 hit, 2 zblokované strely

San Jose – Pittsburgh 0:5 (0:2, 0:3, 0:0)
Góly: 5. Kunitz (Malkin, Cole), 19. Crosby (Hagelin, Sheary), 21. Crosby (Hagelin, Dumoulin), 23. Fehr (Cullen, Sheary), 37. Bonino (Daley, Hagelin)

Los Angeles – Calgary 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Góly: 20. J. Carter (King), 20. Setoguchi (Dowd, D. Brown), 29. Clifford (Shore), 37. Setoguchi (D. Brown), 42. Lewis (Doughty)
Peter Budaj (Los Angeles) kryl 24 striel, úspešnosť 100%

St. Louis – Columbus 2:1 po predĺž. (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 43. Bouwmeester (Upshall), 65. Tarasenko (Steen, Shattenkirk) – 33. J. Anderson

Tampa Bay – New Jersey 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly: 23. Boyle (Hedman, J. T. Brown), 29. Hedman, 46. Point (Kučerov, V. Filppula), 55. Kučerov (Stamkos, Stralman) – 15. Severson (Hall, Zajac)

Montreal – Philadelphia 5:4 (2:2, 1:0, 2:2)
Góly: 2. Markov, 10. Pateryn (Byron, Shaw), 39. Galchenyuk (Radulov, Markov), 44. Danault (Mitchell), 51. Plekanec (Pacioretty) – 5. VandeVelde, 9. Gostisbehere (Voráček, Del Zotto), 50. C. Giroux (Voráček, Gostisbehere), 57. Konecny (Provorov, Couturier)

Dallas – Chicago 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Góly: 8. Ritchie (Roussel), 10. McKenzie (G. Smith, Johns) – 1. Pánik (Toews, P. Kane), 23. Hartman (Motte, Krüger), 28. P. Kane (Anisimov, Panarin)
Richard Pánik odohral 14:28 min, 1 gól, 3 strely, 1 mínuska, 1 hit, 1 zblokovaná strela, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 16:36 min, 1 strela

Ottawa – Buffalo 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 23. Hoffman (Ryan, E. Karlsson) – 32. Okposo (McCabe, J. Larsson), 49. Reinhart (Girgensons, Ristolainen)

New York Islanders – Edmonton 3:4 po sam. nájazdoch (2:2, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 1. Leddy (Clutterbuck, Tavares), 6. Prince (Seidenberg, De Haan), 32. Cizikas (Prince, Seidenberg) – 9. Maroon (Benning), 13. Draisaitl (Maroon, Benning), 37. Lucic (Eberle), rozhodujúci nájazd Letestu
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal 64:37 min, kryl 20 z 23 striel, úspešnosť 87% – Andrej Sekera (Edmonton) odohral 17:06 min, 1 strela, 2 mínusky, 2 hity, 2 zblokované strely

Washington – Florida 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Góly: 31. Oshie (Ovečkin), 49. Ovečkin (Orpik, Schmidt), 51. Oshie (Nicklas Bäckström, Schmidt), 54. Eller (Carlson, Burakovsky) – 6. McCann (Petrovic, Malgin), 43. R. Smith (Trocheck, Demers)

Toronto – Vancouver 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Góly: 13. Kadri (Zajcev, Rielly), 17. Bozak (J. van Riemsdyk, Komarov), 35. Bozak (Marner, J. van Riemsdyk), 45. Marner (Bozak, J. van Riemsdyk), 47. Sošnikov (Ben Smith), 49. Gardiner (Matthews, W. Nylander) – 17. Dorsett (Hansen, Sutter), 37. H. Sedin (Larsen), 47. D. Sedin (Hansen, Stecher)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 20:11 min, 1 strela, 2 plusky, 2 hity, 1 zblokovaná strela

Nashville – Carolina 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 10. Neal (C. Wilson, Irwin), 38. Irwin (Sissons, Järnkrok) – 34. Skinner, 49. Hainsey (E. Lindholm), rozhodujúci nájazd Slavin

ds;ru

K téme

MS v hokeji 2018 sú za rohom HOKEJ-NHL: V predĺžení Hossov víťazný gól a 1100. bod