Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

HOKEJ-NHL: V predĺžení Hossov víťazný gól a 1100. bod

NEW YORK 7. novembra (SITA) – Chyba Mariána Hossu takmer pripravila hokejistov Chicaga o možnosť získať v predĺžení nedeľňajšieho stretnutia proti Dallasu druhý bod, slovenský útočník však všetko napravil 28,7 s pred jeho koncom víťazným gólom na 4:3. Bol to jeho jubilejný 1100. bod v kariére v základnej časti (505+595). „Boli tam z mojej strany dve či tri straty, čo sa nestalo v celom zápase. V predĺžení sme čelili presilovke, na striedačke som si posedel trochu dlhšie a vychladol som. Naskočil som a spravil tri chyby, z čoho som bol trochu frustrovaný. Bolo však pekné zakončiť to takto,“ skonštatoval Marián Hossa, ktorý v riadnom hracom čase dosiahol aj jednu asistenciu.

Blackhawks zvíťazili v šiestom dueli v sérii aj vďaka ruskému centrovi Arťomovi Anisimovovi, ktorý natiahol svoju šnúru s aspoň jedným kanadským bodom už na jedenásť zápasov – v nedeľu skóroval a asistenciou sa tiež podieľal na Hossovom zásahu. Ďalší Slovák v chicagskom drese Richard Pánik nebodoval, rovnako ani Tomáš Tatar (Detroit) a Andrej Sekera (Edmonton) vo vzájomnom stretnutí či Marko Daňo v drese Winnipegu.

Pred zápasom St. Louis – Colorado si prítomní minútou ticha uctili zosnulého útočníka Mareka Svatoša, ktorý zomrel v sobotu vo veku 34 rokov. V NHL odohral za hosťujúcich Avalanche v minulosti 316 duelov v základnej časti a 14 v play-off. Podľa Nového Času sa predávkoval vlastnými liekmi a následne zomrel na zástavu srdca.

Sumáre:

Detroit – Edmonton 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 9. Abdelkader (B. Smith, Nielsen) – 17. Pitlick (Lucic, Draisaitl), 40. Nugent-Hopkins (McDavid, Klefbom)
Tomáš Tatar (Detroit) 16:18 min, 1 strela, Andrej Sekera (Edmonton) 16:46 min, 2 zblokované strely

St. Louis – Colorado 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Góly: 2. Fabbri (Jaškin, Shattenkirk), 4. Lehterä (Gunnarsson, Tarasenko), 35. Schwartz (Steen, Shattenkirk), 38. Upshall (Reaves, Brodziak), 40. Perron (Parayko, Shattenkirk) – 27. Duchene (Beauchemin, Ťutin)

Carolina – New Jersey 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly: 54. Nestrašil (Hanifin, J. Staal) – 25. Cammalleri (Zajac, Bennett), 28. Cammalleri (Josefson), 49. Cammaleri (Bennett, J. Moore), 60. Greene

Chicago – Dallas 4:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0)
Góly: 31. P. Kane (Toews, Seabrook), 43. Toews (HOSSA, Keith), 45. Anisimov (Toews, Keith), 65. HOSSA (Seabrook, Anisimov) – 16. Seguin (Roussel, Eaves), 29. G. Smith (Hamhuis), 59. G. Smith (Klingberg, Jamie Benn)
Marián Hossa 19:37 min, 1+1, 3 strely, +2 body, Richard Pánik (obaja Chicago) 12:46 min, 2 strely, -1 bod

New York Rangers – Winnipeg 5:2 (1:1, 4:1, 0:0)
Góly: 3. Hayes (Klein, Skjei), 31. Zuccarello (Kreider), 34. J.T. Miller (Holden), 37. Fast (Klein, Pirri), 38. Bučnevič (Pirri, Clendening) – 11. Laine (Chiarot, Scheifele), 32. Scheifele (Postma, Ehlers)
Marko Daňo (Winnipeg) 12:45 min, -1 bod

Anaheim – Calgary 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 3. Stoner (Perry, Getzlaf), 24. Kesler (Perry, Getzlaf), 28. Cogliano (Silfverberg, Manson), 54. Kesler (Perry, Getzlaf) – 17. Chiasson (Gaudreau, Monahan)

rk;mj

K téme

P3 na Slovensku v roku 2023: Investície do inovácií a dlhodobé vzťahy s nájomcami Gladiators Trenčín sú majstrami EUHL