Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
96850_novy projekt 1 2 676x444.jpg
18. októbra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Hodnota peňazí klesá, takto ich ochránite

18.10.2021 – Dôsledky pandémie koronavírusu COVID-19 pocítila spoločnosť vo viacerých ohľadoch. Každý ich však pocíti na svojich financiách. Jedným z dôsledkov pandémie je totiž výrazne rastúca miera inflácie, ktorá zvyšuje ceny a ukrajuje aj z úspor, ktoré majú ľudia v bankách.

Inflácia na Slovensku v septembri medziročne narástla o 5,1 percenta, čo je najvyšší rast za posledných 17 rokov.  Podľa expertov je ideálne na bežnom účte držať len financie vo výške bežných výdavkov na tri až šesť mesiacov. Všetko navyše je vhodné investovať tak, aby sa zabezpečilo čo najlepšie zhodnocovanie úspor.

O tom, ako najlepšie ochrániť svoje peniaze pred infláciou a ako si správne vybrať tú najlepšiu investíciu, bude na prvom investičnom online fóre diskutovať generálny riaditeľ investičnej skupiny Proxenta Pavol Kožík: „Myslím si, že väčšina ľudí už dnes chápe, aké devastujúce pre stav a kúpnu silu našich úspor je držať peniaze na bežnom, termínovanom účte v banke alebo nebodaj na vkladnej knižke. Takto si o pár rokov  za tie isté peniaze budeme môcť kúpiť iba zlomok tovarov, pretože stratia na hodnote.”

Podľa Kožíka je dôležité, aby ľudia na Slovensku pochopili, že zodpovedné investovanie so silným partnerom je bezpečným spôsobom ako ochrániť nasporené peniaze a zabezpečiť si adekvátnu životnú úroveň napríklad aj na dôchodku. „Aj cez Investičné fórum chceme ľuďom ukázať, čo sa deje s ich peniazmi po tom, čo ich zveria našej investičnej skupine. Ako sa zveľaďujú a ako vytvárajú reálne hodnoty v podobe úspešných developerských projektov alebo napríklad závodu na potravinársku výrobu,” dodáva Kožík.

Slovenská investičná skupina Proxenta pôsobí na trhu už dvanásť rokov a za toto obdobie si vybudovala povesť dôveryhodného emitenta cenných papierov a spoľahlivého partnera všetkých investorov, ktorí chcú efektívne zhodnotiť svoj majetok. Vďaka vyváženému portfóliu investičných projektov, prezieravému vedeniu a dosahovaným výsledkom sa z investičnej skupiny Proxenta stal jeden z najsilnejších a najrešpektovanejších hráčov na poli investovania na Slovensku.

Online investičné fórum sa uskutoční vo štvrtok, 21. októbra 2021 o 14:00. Priamy prenos si môžete pozrieť tu. https://www.youtube.com/watch?v=p-qT5hKpGWk

Informačný servis

K téme

Ochorenia, ktoré nebolia, mávajú ten najbolestivejší dopad. Starajte sa o seba skôr, ako sa o vás budú musieť starať iní Hlasovanie o ďalšie Čistinky je v plnom prúde

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.